Jeśli ktoś ma problemy z odpowiedzią na pytanie, jakie jest miejsce mężczyzny we współczesnym świecie, koniecznie powinien wybrać się na wystawę "Żebro Ewy? Potencje męskości" zorganizowaną w Centrum Sztuki "Studio".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dwie kuratorki: Gabriela Jarzębowska i Eva Milczarek, do przygotowania wystawy zaprosiły piętnastu artystów, których zadaniem było określenie sytuacji mężczyzny w czasach, gdy tradycyjny podział ról został zakwestionowany.

Wybrani artyści pochodzą z całej Polski i reprezentują różne dziedziny sztuki: od malarstwa i rzeźby po wideo, fotografię i happening, a także różne pokolenia. Swoje prace pokazali zarówno uznani już twórcy, tacy jak: Przemysław Kwiek, Grzegorz Kowalski, Piotr Kurka, Robert Rumas, jak i artyści młodej generacji, wśród nich: Michał Dudek, Daniel Rumiancew, Piotr Sakowski i Wojtek Tymicki.

Większość artystów przygotowała prace specjalnie na wystawę, jednak na otwarciu będzie można zobaczyć również te z lat osiemdziesiątych autorstwa Grzegorza Kowalskiego i Adama Rzepeckiego.

Jak mówią kuratorki wystawy, zależało im przede wszystkim na uniknięciu stereotypowych klisz i banalnych odpowiedzi. Chciały, aby prezentowane obrazy i instalacje zbliżyły widzów do wciąż niezbadanych obszarów zjawiska męskości.

Otwarcie dziś o godz. 19 w Galerii Teatru Studio w PKiN (pl. Defilad 1). Wystawa będzie czynna od wtorku do niedzieli w godz. 12-18 i potrwa do 22 listopada. Wstęp tylko dla osób pełnoletnich.

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!