Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

NAJBOGATSZE RODZINY w Polsce 2018 - ranking WPROST. Ile zarabiają? Czy dadzą początek dynastiom biznesu?

TK
NAJBOGATSZE RODZINY w Polsce 2018 ranking Wprost. Ile zarabiają? Zobacz jak prezentuje się lista 20. najbogatszych rodzin w Polsce na kolejnych slajdach w galerii zdjęciowej.
NAJBOGATSZE RODZINY w Polsce 2018 ranking Wprost. Ile zarabiają? Zobacz jak prezentuje się lista 20. najbogatszych rodzin w Polsce na kolejnych slajdach w galerii zdjęciowej.
Po rankingu najbogatszych Polaków, przyszedł czas na najbogatsze polskie rodziny. "Wprost" wziął pod lupę majątki biznesów polskich rodzin, jednak zazwyczaj wszystko zaczyna się od bogatych rodziców, którzy przekazują swój dorobek dzieciom. Co zrobią z takim kapitałem? Stworzą podwaliny pod dynastie polskiego biznesu, czy roztrwonią rodzinny dorobek? Zobacz w galerii, które rodziny w Polsce zarabiają najwięcej.

Najbogatsze polskie rodziny 2018. Ranking "Wprost"

Ranking najbogatszych polskich rodzin tygodnika "Wprost" to stworzona, na podstawie rankingu 100 najbogatszych Polaków, wycena rodzinnych majątków. Podium w tym rankingu wyglądało następująco:

  • Michał Sołowow, z majątkiem wynoszącym 10,8 mld zł
  • Zygmunt Solorz - 9,1 mld zł
  • ex aequo: Sebastian Kulczyk i Dominika Kulczyk - 7,1 mld zł

W zestawieniu najbogatszych polskich rodzin 2018 WPROST znalazło się 20 nazwisk. Jaka róznica dzieli zamujących pierwsze i ostatnie miejsce? Jakie majątki zgromadziły najbogatsze rodziny w Polsce w 2018 roku? Zobacz na kolejnych slajdach galerii.

Ile jest warta przeciętna polska rodzina?

Zapewne spoglądając na ranking tygodnika "Wprost" pojawia się pytanie o przeciętną wartość polskiej rodziny. Narodowy Bank Polski współpracując ze statystykami Głównego Urzędu Statystycznego zbadał zasobność polskich gospodarstw domowych. Na podstawie raportu: "Zasobność gospodarstw domowych w Polsce" z 2016 roku, wynika, że przeciętny majątek polskiego gospodarstwa domowego wyniósł 264 tys. złotych. Mowa jest o kwocie netto, czyli różnicy między aktywami domostw, a zobowiązaniami.

Na podstawie raportu NBP stwierdzić można, że największy udział w zgromadzonym majątku mają:

  • nieruchomości będące miejscem zamieszkania, których aż 79% gospodarstw jest właścicielem
  • pojazdy samochodowe
  • co piąty badany deklaruje, że majątek zawdzięcza m. in. działalności gospodarczej
  • inna nieruchomość
  • aktywa finansowe, których posiadanie w ankietach deklarowało ponad 90% gospodarstw domowych, jednak ich wartość przeciętna nie przekracza 15 tys. złotych
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto