Już w najbliższy piątek dowiemy się, która warszawska placówka zdobyła tytuł "Super Żłobka 2009". Jakość usług świadczonych w naszych żłobkach z roku na rok jest coraz wyższa.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Na razie wiadomo, że tytułem podzielą się trzy żłobki, które w ocenie rodziców zdobyły ponad 105 punktów na 110 możliwych. A które dokładnie? To jeszcze owiane jest tajemnicą. Wiadomo jedynie, że zdaniem rodziców najlepsze żłobki są na Żoliborzu, w Środmieściu i na Pradze Północ.

Czwarta edycja
W tegorocznym badaniu wzięło udział 2553 rodziców dzieci, które uczęszczają do 37 stołecznych żłobków. Oznacza to, że swój głos oddało 76 proc. rodziców, korzystających z usług Zespołu Żłobków w Warszawie! Tak dobrze jeszcze do tej pory nie było. Dla porównania, w 2006 roku, podczas pierwszego konkursu "Super Żłobek", głosowało zaledwie 57,3 procent rodziców. Z roku na rok zwiększała się jednak liczba głosujących, zwiększała się też, co ważniejsze, liczba punktów zdobywanych przez najlepsze żłobki. W tym roku średnia ocen wyniosła 97,3 punktu. To znacznie więcej niż w poprzednich edycjach. W 2007 roku było to bowiem 90, a w 2006 roku tylko 84 punkty! - Jakość usług świadczonych przez stołeczne żłobki zwiększa się z roku na rok. Teraz doskonałą ocenę powyżej 100 punktów otrzymało 7 placówek, a 24 zyskały więcej niż 90 punktów mówi Bożena Przybyszewska, szefowa stołecznego Zespołu Żłobków. W zeszłym roku tytułem podzieliły się dwa żłobki - przy ul. Wilczej i przy ul. Dąbrowskiego. Oba otrzymały powyżej 104 punktów i wyraźnie zwyciężyły.

Dla maluchów i rodziców
Ankiety mają charakter nie tylko prestiżowy. Po analizie ich wyników, realizowane są uwagi i sugestie rodziców, aby sprostać ich oczekiwaniom. Żłobki wciąż się zmieniają, a ich pracownicy motywowani są do podnoszenia jakości placówek. Wszystko to sprawia, że żłobki są postrzegane coraz lepiej, a ich niechlubna przeszłość to już historia. Od 12 września rodzice maluchów mogą brać udział w bezpłatnych warsztatach umiejętności wychowawczych - szczególny nacisk jest kładziony na profilaktykę wad postawy i żywienia najmłodszych członków rodziny.

Warsztaty to część projektu "Warszawskie żłobki wspierają rodzinę w wychowaniu. Zdrowe dziecko = zdrowa rodzina = zdrowe społeczeństwo", finansowanego ze środków Europejskiego Ośrodka Gospodarczego i środków m.st. Warszawy. Łączny koszt to prawie 500 tysięcy euro, a do tej pory z zajęć skorzystało blisko 600 osób.

W tym roku odbędzie się 48 warsztatów z umiejętności wychowawczych, 46 z higieny i 34 z podstaw żywienia malucha. Projekt to odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez rodziców dzieci, które uczęszczają do stołecznych żłobków. Wszystko po to, by najmłodsi mieszkańcy Warszawy mieli zapewnioną odpowiednią opiekę i w domu, i w żłobku.

Więcej informacji na stronie www.zlobki.waw.pl

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!