W nocy kilkunastu chuliganów zdemolowało klubokawiarnię "Chmury" na Pradze. Wewnątrz siedzieli fani Ajaxu Amsterdam.

W nocy ze środy na czwartek w klubokawiarni "Chmury" przy ul. 11 listopada bawili się fani Ajaxu Amsterdam. Przyjechali do Warszawy na czwartkowy mecz Ligi Europy z Legią Warszawa. W pewnym momencie do lokalu wtargnęli chuligani, którzy zdemolowali kawiarnię. - Zniszczyli nam kawał pracy i życia - mówią właściciele na filmiku opublikowanym w sieci. Widać tam zniszczone stoliki, połamane krzesła, wybite szyby i pełno drobnych elementów. Właściciele tłumaczą, że sprawcami byli kibole Legii Warszawa.

- Kilkunastu - kilkudziesięciu zamaskowanych sprawców obrzucało lokal kamieniami i racami. Zostały wybite szyby. Nie ma osób poszkodowanych i zatrzymanych. Mamy zawiadomienie właścicieli o zniszczeniu mienia. W tej chwili policjanci zabezpieczają teren, przeglądają też zapis z monitoringu - tłumaczy starszy aspirant Piotr Świstak z wydziału prasowego warszawskiej policji.

- Otrzymujemy sygnały o incydencie w kawiarni "Chmury", jesteśmy w kontakcie z lokalem, czekamy na potwierdzone info od organów porządku. Niezależnie od tego przypominam, że Legia Warszawa potępia wszelkie formy przemocy i wandalizmu oraz zdecydowanie się od nich odcina - tłumaczy za pomocą Twittera. Seweryn Dmowski, dyrektor Legii ds. mediów.


Czytaj także

  Komentarze (5)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  tyle w tej sprawie. (gość)

  niektorzy pewnie juz nie pamietaja...
  Zmotoryzowane Odwody Milicji Obywatelskiej by sie przydaly.

  Byłem (gość)

  Ten ,, klub '' przed demolka wyglądałna zdemolowany... Sraty to max 500 zlzłwwyposażenietego klubu to jeden wielki sśmietni.

  Laszlo (gość)

  A skąd wiadomo że to kibole Legii, skoro byli zamaskowani? Ładnie to tak kogoś posadzić bez 100℅ pewności. Zalatuje ksenofobią.