Nasze Miasto Gra to już druga edycja plebiscytu dla zespołów, który ma na celu wyłonienie talentów. Nagrodą główną jest występ na festiwalu LuxFest w Poznaniu obok największych gwiazd polskiej muzyki rockowej. Dziś rusza głosowanie finałowe!

Tegoroczna edycja plebiscytu wyszła poza granice Poznania, w którym odbyła się po raz pierwszy, i objęła swoim zasięgiem całą Polskę! Do eliminacji przed koncertem półfinałowym, który odbył się 14 czerwca na Noise Stage w klubie Progresja, zgłosiło się prawie 50 młodych zespołów z Mazowsza, Łódzkiego i Lubelskiego.
Z tej grupy konkursowe jury wybrało 25 najlepszych formacji, które stanęły do rywalizacji o głosy czytelników "Naszego Miasta". Pięć zespołów, które zdobyły największą liczbę głosów, miało możliwość zaprezentowania się właśnie podczas koncertu półfinałowego w klubie Progresja.

Więcej informacji o głosowaniu znajdziecie tutaj: Nasze Miasto Gra: znamy pięć najlepszych zespołów z Mazowsza, Łódzkiego i Lubelskiego!

Po występie wszystko było już jasne. W wielkim finale walki o LuxFest zaprezentuje się zespół DROP., który zwyciężył głosami publiczności zarówno podczas koncertu, jak i w głosowaniu półfinałowym. Formację tworzy grupa przyjaciół z Warszawy i Poznania, których połączyła miłość do muzyki rockowej. DROP. potrafi zagrać łagodnie - tak jak w singlowej balladzie "Home" - ale nie stroni też od mocniejszych, grunge'owych brzmień. I w obu odsłonach sprawdza się równie dobrze. DROP. to projekt całkowicie autorski. Za wszystkie etapy kreacji, począwszy od muzyki i tekstów, poprzez rejestrację nagrań, oprawę graficzną i fotograficzną, na tworzeniu teledysków kończąc, odpowiadają członkowie zespołu.

GŁOSUJ TUTAJ: Nasze Miasto GRA - Wielki FINAŁ!Drugim reprezentantem Mazowsza, Łódzkiego i Lubelskiego będzie grupa Orange Zebra, która trafiła do wielkiego finału dzięki głosom konkursowego jury. Każdy koncert formacji to prawdziwy show, bo dla Orange Zebra wizerunek sceniczny jest równie ważny, co muzyka. Zespół gra bezkompromisowego hard rocka, kojarzącego się z bardziej melodyjnymi kompozycjami Queens of the Stone Age, opartego na brzmieniu dwóch gitar i solidnej sekcji rytmicznej.

Zdjęcia i wideo z występu obu formacji znajdziecie tutaj: Nasze Miasto Gra: zobacz zdjęcia z koncertu w Progresji!

Głosowanie finałowe, w którym zmierzy się osiem kapel - po dwie z każdego regionu - ruszyło dziś rano i potrwa do niedzieli 14 września do godziny dwunastej. Zespół, który w głosowaniu internautów zdobędzie największą liczbę głosów, zdobędzie gitarę Schecter Synyster Gates Standard o wartości 2999 zł, a także wystąpi we wrześniu podczas LuxFestu na zasadach pełnowymiarowego artysty.

Do zwycięzcy dołączy też drugi zespół, wybrany głosami komisji, który otrzyma gitarę Schecter Diamond P Custom BLK o wartości 2999 zł i również wystąpi na LuxFeście w Poznaniu obok takich formacji jak Luxtorpeda czy Acid Drinkers.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

  Komentarze (1)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  ABC FILM (gość)

  Polecamy obejrzenie efektownych ujęć Piotrkowa :)

  https://www.facebook.com/video.php?v=806561996061192&set=vb.179771398740258&type=2&theater