Nauczycielka, germanistka, pierwsza dama. Kim jest Agata Duda?

Podczas wieczoru wyborczego, kilka minut po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów Agata Kornhauser-Duda zapewniała: "będę starała się być dobrą pierwszą damą". Kim jest żona Andrzeja Dudy?

Według wielu komentatorów, to między innymi udział żony i córki w kampanii wyborczej zapewnił Andrzejowi Dudzie mu zwycięstwo w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Agata Kornhauser-Duda, przyszła pierwsza dama, dziękowała wyborcom i zapewniła: - Postaramy się spełnić obietnice, które mąż składał w tej kampanii - powiedziała. Kim jest żona nowego prezydenta?

"Jestem szczęściarzem, mam wspaniałą i mądrą żonę" - tak mówi o niej prezydent-elekt, który Agatą Kornhauser, córkę poety i prozaika Juliana Kornhausera, poznał pod koniec trzeciej klasy liceum w Krakowie.

Pobrali się jeszcze w trakcie studiów, w 1994 roku. Rok później na świat przyszło ich pierwsze i do dziś jedyne dziecko - Kinga Duda.

Kim jest Kinga Duda, nowa "pierwsza córka" RP [zdjęcia]

Agata Kornhauser-Duda ukończyła filologię germańską. Przed wyborami była nauczycielką tego języka w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie, którego ona i jej mąż byli uczniami.

Ojciec pierwszej damy, profesor Julian Kornhauser jest poetą, prozaikiem oraz tłumaczem literatury chorwackiej i serbskiej. Wykłada na Uniwersytecie Jagiellońskim, jest także wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego.

Żona A. Dudy: Będę starała się być dobrą pierwszą damą

TVN24/x-news

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

22.02.2018, 15:40

:)

11.08.2015, 17:16

OCZYWIŚCIE W PROSTEJ LINI SĄ POCHODZENIA ŻYDOWSKIEGO......

06.08.2015, 17:15

Maliniak i koszerna połowica.Dramat.

30.05.2015, 15:09

porządny człowiek, na porządnym stanowisku.

30.05.2015, 12:45

Tak Duda obniży nam podatki. Zobacz, ile więcej zostanie nam w portfelach!
No na ten przykład podniesienie kwoty wolnej od podatku z 3091 zł do aż 8 tysięcy zł. Dzięki temu w naszych portfelach jak wyliczyli eksperci CenEA zostanie aż 21 mld zł rocznie. Powala no nie! Każdy z nas zyska 74 zł miesięcznie. No to już tak nie powala. Matematyka lubi czasami sprawiać przyjemność.
Wielu się zastanawia skąd Duda weźmie pieniądze na obietnice? Proste to jest jak kilo sznurka w kieszeni! Prezydentowi miasta, ministrowi czy tam innemu pasożytowi nie jest ważne ile będziemy płacili oni i tak będą olewali pracę. Bo przecież nie ważne jak się pracuje ważne ile się zainkasuje. Zatem czy na miesiąc taki pasożyt otrzyma trzy tysiące złotych czy trzy miliony złotych efekt jego pracy jest taki sam. Żaden z wyjątkiem zwiększania zadłużania pomimo unijnych dotacji i ciągłego wzrostu podatków, opłat. Zatem panie prezydencie działaj pan dla dobra narodu. Burmistrz Błaszek zrezygnował z połowy wynagrodzenia i nie ma naśladowców i żyje dobrze na wszystko mu jeszcze starcza. Ma pan szansę.
Kto zwyciężył w wyborach? foto na http://sklave.manifo.com/smieszne-zdjecia?

30.05.2015, 11:24

Duda to przedstawiciel ydowskiego okupanta, który będzie musiał wykonywać polecenia ydów z USA i Izraela ! Brał udział w haniebnym posiedzeniu Knessetu w Krakowie !
Drodzy Rodacy !
http://www.tcichocki.pl/20150402_Wypowiedzenie_posluszenstwa_organom_panstwa.pdf

28.05.2015, 12:48

Śmieszny "tercecik egzotyczny" w różowym kolorze

26.05.2015, 11:11

Była wtedy moja dziewczyna ;-)

26.05.2015, 11:09

Mówią ze są pochodzenia żydowskiego? Czy to prawda?

26.05.2015, 09:29

A co ty masz do powiedzenia?

25.05.2015, 22:45

"Rok później na świat przyszło ich pierwsze, i do dziś jedyne dziecko - Kinga Duda."

To dziś się urodziło drugie?

25.05.2015, 20:58

To będzie nasza Hillary C. Już piwiedziała, że "postarają się spełnić obietnice". A cóż Ona będzie miała do powiedzenia?

25.05.2015, 19:43

Polacy jakim wy jestescie narodem kogo by nie wybrali to narzekacie-dajcie szanse moze cos zmieni i będzie nam się lepiej i godnie żyć.................

25.05.2015, 16:38

Może nie ziejmy jadem, a na konstruktywną krytykę czas przyjdzie za 5 lat? Nie wydaje mi się, żeby było gorzej niż po ostatnim pięcioleciu.

25.05.2015, 16:35

Pierwsza Dama to do I lo chodziła. A jak pomoże mężusiowi wywiązać się z wyborczych obietnic? Z pensji nauczycilskiej siŕ dorzuci?

25.05.2015, 13:55

Fajna rodzina