Nie dla Warty tak dla Piasta

JAC
Piłkarze poznańskiej Warty odpadli z rozgrywek o Remes Puchar Polski. Wczoraj w 1/32 finału tych rozgrywek, zieloni rozgrywali spotkanie z Hetmanem w dalekim Zamościu. Ten wyjazd okazał się pechowy, bo poznaniacy przegrali po serii rzutów karnych 4–5.

Występujący w II lidze w grupie wschodniej Hetman, okazał się bardzo trudnym przeciwnikiem dla Warty. Co prawda podopieczni trenera Bogusława Baniaka objęli prowadzenie tuż przed przerwą po golu Marcina Klatta, jednak krótko po przerwie gospodarze wyrównali. Potem już do 90. minuty oraz w dogrywce nie padła żadna bramka. W karnych lepsi byli miejscowi i to oni zagrają w 1/16 finału PP.

Sensację natomiast sprawili piłkarze czwartoligowego Piasta Kobylin, którzy na swoim boisku pokonali zespół z ekstraklasy Zagłębie Lubin 3:1 (2:0). Zawodnicy Piasta już do przerwy wypracowali sobie dwubramkowe prowadzenie. Najpierw w 33. minucie do lubińskiej siatki trafił z linii pola karnego Jakub Pospiech. W 42. minucie z rzutu wolnego znakomicie strzelił Michał Rejek i było 2:0. Iljan Micanski zdobył kontaktową bramkę w 66. minucie, ale gospodarze odpowiedzieli trzecim golem Tomasza Kempińskiego i sensacja stała się faktem.