Festiwal w Rotterdamie. Wielu widzów, siedząc w kinowym fotelu, marzy o przeniesieniu się na jeden z międzynarodowych festiwali filmowych oraz wcieleniu się w rolę krytyka. Kino Muranów spełnia pragnienia publiczności, umożliwiając jej zarówno uczestnictwo w przeglądzie światowych produkcji, jak i zrecenzowaniu poszczególnych projekcji.

Festiwal w Rotterdamie teraz również w WarszawieMiędzynarodowy Festiwal w Rotterdamie odbywa się od 1972 roku i jest jednym z najważniejszych w Europie. Warszawiacy będą mieli okazję wziąć udział w tym niesamowitym wydarzeniu dzięki Rotterdam Live, w ramach którego mieszkańcy wielu europejskich krajów mogą obejrzeć wybrane premiery z 44. Międzynarodowego Festiwalu w Rotterdamie. Po każdej projekcji organizatorzy przewidują transmisję na żywo ze spotkań z twórcami poszczególnych filmów, obecnymi w Holandii. Każdy z widzów będzie miał możliwość uczestniczenia w dyskusji za pomocą Twittera.

Czytaj też: Wygraj bilety do kina 6D na dowolny seans, w dowolnym terminie!

W programie imprezy przewidziano dwie premiery filmowe. W niedzielę, 25 stycznia, o godzinie 16:00 widzowie obejrzą Erbarme Dich - Pasja według św. Mateusza w reżyserii Ramóna Gielinga. Film opowiada o wrażeniu, jakie na poszczególnych ludzi wywiera Pasja według św. Mateusza autorstwa Jana Sebastiana Bacha. Dokument ukazuje rolę utworu w życiu każdej z postaci. Wypowiedzi bohaterów przeplatane są muzyką poważną, co pozwala widzom zrozumieć ponadczasowość sztuki.

Czytaj też: Premiery kinowe [16 stycznia]: "Gra tajemnic" i "Haker"

Drugą z zaplanowanych premier, która odbędzie się we wtorek, 27 stycznia o godzinie 19:00, będzie Speed Walking, wyreżyserowany przez Niels Arden Oplev'ego. Film opowiada o trzynastolatku, który niespodziewanie traci matkę. W związku z tym bohater musi szybko dojrzeć, wejść w dorosłe życie i nierzadko wspierać starszych od siebie krewnych. Cena biletów to 20 zł.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!