W dniach 18-20 września miłośnicy mambo (stylu salsy on2) poczują się jak na Kubie. Gorące rytmy rozgrzeją uczestników 2. edycji festiwalu, będzie to zarazem wspaniałe pożegnanie lata. W tych dniach mambo zagości w Warszawie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Przez 2 dni odbywać się będą warsztaty na 3 poziomach zaawansowania a poprowadzą je najlepsi polscy instruktorzy - specjaliści od stylu on2 oraz artyści zagraniczni z Francji i Niemiec. Dla niektórych z nich będzie to pierwszy pobyt w Polsce. Przewidziane są zajęcia nie tylko z mambo, lecz także z cha-chy. Będzie można poćwiczyć solo poszczególne elementy: body movement, latin jazz, styling dla pań i panów, czy izolacje.

Odbędą się 3 imprezy, na których nie zabraknie pokazów zaproszonych formacji, artystów polskich i zagranicznych oraz mnóstwa dobrej zabawy przy wspaniale dobranej muzyce. Imprezy poprowadzi 5 najlepszych polskich DJ-ów oraz gość specjalny - DJ Willy z Francji. Będzie można zobaczyć występy gwiazd: Mitchel i Monica (Curacao, Niemcy), Agnes
(Francja), Mouaze Konate (Francja), Jeremy i Agnes (Francja) i Pade (Polska). Pojawią się reprezentanci najpopularniejszych szkół tanecznych z Warszawy, Trójmiasta, Częstochowy i Poznania. Każdego dnia planowana jest salsoteka tematyczna: 18.09 - Palacio de Salsa, 19.09 - Impreza z pokazami, 20.09 - Latin chillout. Imprezy odbędą się w 3 lokalizacjach: w klubie Palacio (piątek), w Akademii Tańca Sulewskich (sobota) oraz w klubie Melodia (niedziela).

- W zeszłym roku wzięło udział ponad 300 osób. Była to pierwsza edycja festiwalu i przerosła nasze wyobrażenia – mówi Klaudia Nestorowicz, jedna z organizatorek. - W tym roku jest trochę inna konwencja festiwalu. Przewidzieliśmy blok cza-czy od podstaw, zajęcia w parach oraz zajęcia dla tych, którzy chcą potańczyć solo. Będzie gość specjalny - DJ Willy z Francji, specjalizujący się w tej muzyce. Podczas jednej z imprez odbędzie się shines battle - podzielimy uczestników na część damską i męską, po każdej stronie będą stali instruktorzy, którzy zaprezentują kroczki solowe dla danej grupy i tłum będzie musiał to powtórzyć. Potrwa to kilkanaście minut - dodaje.

Tradycyjne mambo to taniec towarzyski, który ukształtował się w latach 30. na Kubie. Była to fuzja swingu i muzyki kubańskiej. Najbardziej znana muzyka pochodzi z filmów „Dirty Dancing” i „Dirty Dancing 2”. Dziś mambo to styl salsy (Nowy York) nazywany on2, ponieważ tańczony jest w rytmice na 2. Taniec ten powstał w latach 70., a stworzył go Eddie Torres z Portoryko. To połączenie oryginalnego mambo z latin hustle i innymi tańcami latynoamerykańskimi, m. in. pachangą i boogaloo. Z czasem rozwinął się pod wpływem tańca jazzowego, tańca współczesnego i tańców afrokubańskich. Dla laika mambo jest podobne do salsy (do stylu Los Angeles). Jednak salsa jest bardziej dynamicznym i sportowym tańcem, zaś mambo bardziej delikatnym, zmysłowym i płynnym. Do tego w mambo raczej nie stosuje się figur akrobatycznych.

Organizatorem festiwalu jest szkoła Salsa Factory.

Szczegółowy program na stronie mambofestival.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!