Dziś w Piasecznie na radzie miasta odbędzie się głosowanie, które zaważy na dalszej karierze burmistrza Józefa Zalewskiego. Radni postanowili go odwołać, ponieważ uważają, że jego oświadczenie, iż nie współpracował ze ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dziś w Piasecznie na radzie miasta odbędzie się głosowanie, które zaważy na dalszej karierze burmistrza Józefa Zalewskiego. Radni postanowili go odwołać, ponieważ uważają, że jego oświadczenie, iż nie współpracował ze służbami bezpieczeństwa PRL, w świetle dokumentów IPN jest nieprawdziwe.

Jednak kłopoty burmistrza zaczęły się już wcześniej, od złożenia w 2003 r. fałszywego oświadczenia majątkowego. Burmistrz nie wykazał w nim, że był prezesem lokalnego klubu sportowego. Sąd uznał więc, że Józef Zalewski złamał prawo i nie może sprawować funkcji publicznej, a wojewoda nakazał wygasić mandat burmistrza. Radni piaseczyńscy nie chcieli uznać tego wniosku.

Jednak w obliczu ujawnionych dokumentów IPN zmienili zdanie. Dziś najprawdopodobniej radni odwołają burmistrza Zalewskiego.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!