Niezwykły festiwal muzyczny w Muzeum Polin. Wystąpi światowej sławy pianistka Niezwykły festiwal muzyczny w Muzeum Polin. Wystąpi światowej sławy pianistka

Niezwykły festiwal muzyczny w Muzeum Polin. Wystąpi światowej sławy pianistka (© pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne)

Jedną z gwiazd Polin Music Festival (16 - 18 luty) będzie Martha Argerich. Światowej sławy pianistka wystąpi z repertuarem m.in. Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego.

Muzeum Polin zaprasza na niezwykły festiwal muzyczny Polin Music Festival. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „Roots’n’Fruits” i potrwa trzy dni - od 16 do 18 lutego. Będziemy mieli okazję zapoznać się z muzyką żydowską w różnych odsłonach – symfonicznej, kameralnej, a także tanecznej.

Wystąpi m.in. światowej sławy pianistka Martha Argerich. Od wielu lat współpracuje ona z najważniejszymi orkiestrami i artystami w Europie, obu Amerykach, a nawet Azji. Wielokrotnie nagradza, w grudniu 2016 rok odebrała kolejny laur z rąk prezydenta Baracka Obamy. Był to medal Kennedy Center Honors. Argerich może pochwalić się także wyróżnieniem przyznanym przez rząd francuski czy Medalem Wschodzącego Słońca od Cesarza Japonii.

W Muzeum Polin artystka wystąpi w towarzystwie skrzypka Michaela Guttmana, wiolonczelistki Jing Zhao oraz – na specjalne życzenie Pani Argerich - młodej pianistki z Japonii Akane Sakai. W programie znajdą się kompozycje Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego czy Ernesta Blocha.

Podczas festiwalu usłyszymy też m.in. Orkiestrę Sinfonia Varsovia czy warszawski kolektyw Hashtag Ensemble, który wykona program przygotowany specjalnie na zamówienie festiwalu.

Czytaj więcej:Muzeum Historii Polski za ponad pół miliarda. Tak wygląda projekt Cytadeli Muzeów [WIZUALIZACJE]


Zobaczcie też: "Kochamy Polskę i pierogi"! Koreańczycy z 24K odwiedzili Warszawę

Czytaj także

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!