Rozpoczęły się przygotowania do tegorocznej Nocy Muzeów. Centrum Komunikacji Społecznej czeka na zgłoszenia od muzeów, galerii i instytucji kulturalnych, które chcą wziąć udział w tej niezwykle popularnej imprezie. Noc Muzeów 2014 odbędzie się 17 maja.

Noc Muzeów odbywa się w Warszawie od 2004 roku. Z roku na rok do udziału w tej niezwykłej kulturalnej imprezie zgłasza się coraz wiecej instytucji.
Podczas Nocy Muzeów, za darmo można wybrać się na wystawy, koncerty, happeningi czy pokazy do miejsc często niedostępnych na co dzień.

W pierwszej Nocy Muzeów w 2004 roku wzieło udział 11 placówek i były to same muzea. W ubiegłym roku w tej popularnej imprezie kulturalnej uczestniczyły aż 203 instytucje - muzea, galerie, uczelnie, biblioteki, instytucje administracji rządowej i samorządowej, związki wyznaniowe. Wśród debiutantów był m.in. Stadion Narodowy.

Jak będzie w 2014 roku? O tym przekonamy się już 17 maja.

Noc Muzeów 2014Placówki, które chcą wziąć udział w tegorocznej edycji mogą się zgłaszać do 21. lutego

Lista zgłoszonych placówek biorących udział w Nocy Muzeów 2014 wraz z mapką dojazdu – autobusem i rowerem – zostanie wydrukowana w postaci kieszonkowego informatora. Pełny program z atrakcjami i wydarzeniami towarzyszącymi zgłoszonymi przez uczestników, będzie dostępny na specjalnie dedykowanej stronie internetowej.

Czytaj także: Noc Muzeów 2013 w Warszawie. Tłumy zwiedzających w stolicy [ZDJĘCIA,WIDEO]

Warszawska Noc Muzeów 2014 tak jak w latach ubiegłych organizowana jest w ramach Europejskiej Nocy Muzeów.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

AKULT (gość)

Czy kogoś nie stać na porządne opracowanie tekstu informacji na tym portalu ? "NOC MUZEÓW" raz rok 2013, raz 2014, raz w Krakowie, raz w Warszawie ! Co w tym całym bałaganie jest prawdą ? Różne teksty, różne informacje - i to ma być upowszechnianie KULTURY ?