Noc Spadających Gwiazd 2017, Perseidy 2017. Tegoroczny rój Perseidów na niebie będzie można zobaczyć w nocy z 12 na 13 sierpnia. Tradycyjnie wspólne obserwowanie spadających gwiazd organizuje Centrum Nauki Kopernik. Początek o godz. 21:00.

Jak co roku Centrum Nauki Kopernik wygasi światła i zaprosi na Noc Spadających Gwiazd w Parku Odkrywców przy Niebie Kopernika. W tym roku po raz pierwszy oglądanie będzie dostępne także na Bulwarach wiślanych.

Zobacz też: Gdzie opłaca się mieszkać w Warszawie? Ten ranking odpowie na wszystkie pytania!

Noc Spadających Gwiazd tradycyjnie odbywa się w sierpniu. To właśnie wtedy, kiedy wieczorem spojrzymy w niebo, mamy szansę zobaczyć deszcz Perseidów. W nocy z 12 na 13 sierpnia, gdy Ziemia przedziera się przez chmurę drobin materii pozostawionych przez kometę Swift-Tuttle można wspólnie obserwować ten astronomiczny spektakl.

Jak co roku Zarząd Dróg Miejskich wyłączy iluminację mostów: Świętokrzyskiego, Śląsko-Dąbrowskiego i Poniatowskiego. Zgasną również światła na Skwerze Kahla, w szklanych wyjściach z tunelu Wisłostrady w Parku Odkrywców, niektóre lampy przy wyjściu ze stacji metra Centrum Nauki Kopernik. PGE Narodowy wyłączy na tę noc iluminację stadionu. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.


Zobaczcie też: Muzeum Obrony Cywilnej - nowe miejsce dla historycznych fanatyków

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!