Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Norblin. Dawna fabryka zyska nowe oblicze [ZDJĘCIA]

Redakcja
Norblin. Dawna fabryka zyska nowe oblicze [ZDJĘCIA]
Norblin. Dawna fabryka zyska nowe oblicze [ZDJĘCIA] Ewelina Wójcik
Norblin, dawny Zakład Platerniczy, czeka rewitalizacja. W 2018 roku w tym miejscu znajdą się restauracje, butiki, miejsca rozrywkowe, a także biura. Wszystko w nawiązaniu do historii tego miejsca.

Obecnie, 10 budynków, na które składa się dawny Zakład Platerniczy Norblinów są w rozsypce. Odkąd w 1982 roku zamknięto zakłady produkcyjne, hale pozostawały puste. Osiem lat temu zamknięto nawet znajdujące się tam Muzeum Przemysłu. Wtedy rozpoczął się wielki projekt rewitalizacji.

W 2018 roku Norblin ma być centrum rozrywkowo-biznesowym. W otwartych alejkach pojawią się restauracje, kafejki i muzeum. Powyżej swoje biura będą miały firmy, najprawdopodobniej start-upy. Wszystko to według maksymy, którą cały czas powtarzają przedstawiciele inwestora "make stories, not stores".

Norblin będzie żył 24/7
- Zapraszamy tutaj ludzi z pasją. Podzieliliśmy Norblin na siedem stref, m.in. strefę gastronomiczną, rozrywkową, ale także relaksacyjną - tłumaczy Wojciech Nowakowski reprezentujący inwestora, grupę Capital Park. Nowi właściciele chcą, żeby miejsce tętniło życiem przez 24 godziny na dobę. Uliczki Norblina będą otwarte przez cały dzień. W środku znajdzie się Bio Bazar, który już teraz przez 3 dni w tygodniu, stoi w prowizorycznych halach na terenie dawnej fabryki. Znajdzie się sportowy dom towarowy, będą modne restauracje i butki.

- Chcemy tutaj połączyć retro i nowoczesność. Tworzymy przestrzeń otwartą dla wszystkich. Na 66 tys mkw pojawią się unikatowi najemcy - tłumaczy Kinga Nowakowska, dyrektor projektu rewitalizacji. Dodała ona, że nie będzie to miejsce dla popularnych sieciówek, ale dla firm, które mają pewną historię i wpasowują się w klimat Norblina.

Rowerowy parking podziemny

Unikatowe wydaje się docenianie najnowszych trendów. Norblin będzie przepełniony elektronicznym sprzętem. Powróci Muzeum Przemysłu, które - jak twierdzą właściciele - będzie naszpikowane multimediami, a wstęp do niego będzie darmowy. Poza tym po raz pierwszy w Polsce pojawi się podziemny parking dla rowerów. Specjalne urządzenie "zabierze" nasz rower piętro niżej, gdzie - wzorem rozwiązań japońskich - będą one składowane.

Varsavianistów cieszy zachowanie dotychczasowych, zabytkowy elementów fabryki, ale także odnowienie zabytkowych maszyn przemysłowych. To aż 44 komplety, który zostały wpisane do rejestru zabytków. W nowym Norblinie znajdą swoje miejsce. Zostaną ustawione na szlakach komunikacyjnych, tak by przypominały o dawnym przeznaczeniu zakładów.


Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto