Nowa aplikacja o Warszawie za 70 mln zł. Będzie użyteczna? Nowa aplikacja o Warszawie za 70 mln zł. Będzie użyteczna?

Nowa aplikacja o Warszawie za 70 mln zł. Będzie użyteczna? (© fot. pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE)

Aplikacja mobilna dla Warszawy i okolic ma ułatwić poruszanie się po mieście mieszkańcom i turystom. Dzięki niej dowiemy się, jak długo poczekamy na autobus albo gdzie znajdziemy wybrane muzeum. Projekt będzie kosztował 70 mln. zł.

Aplikację mobilną przygotują razem ze stolicą dwadzieścia cztery gminy metropolii warszawskiej. Będą działać w obszarach: dostępności przestrzeni publicznych, turystyki, transportu publicznego, parkowania i ochrony środowiska. Skorzysta z niej każdy, kto ma dostęp do smartfona czy innych urządzeń mobilnych.

Projekt ma ułatwić mieszkańcom i turystom poruszanie się po terenie aglomeracji. Miasto zadba również o potrzeby osób niewidomych. Na podstawie czytanych przez nakładki głosowe w smartfonach wskazówek otrzymają oni informacje o przeszkodach.

Dowiemy się, gdzie znaleźć wybrane kino czy muzeum
Dzięki aplikacji mobilnej będziemy mieli szansę zapoznać się z listą spraw, jakie możemy załatwić w danym urzędzie, nawigować wewnątrz budynku albo dowiedzieć się, czy nadeszła już nasza kolej. Prześle nam komunikat - ostrzeżenie albo informacje o wydarzeniach kulturalnych czy sportowych. Dowiemy się, gdzie znajduje się najbliższy przystanek, do którego pojazdu powinniśmy wsiąść i jak długo będziemy na niego czekać. W łatwy sposób odnajdziemy też wolne miejsca parkingowe. Nie umkną nam żadne atrakcje turystyczne. Bez trudu znajdziemy drogę do wybranego muzeum, teatru i kina.

Czytaj też: Aplikacje mobilne dla imprezowiczów. 10 rozwiązań, które ułatwią nocne życie w Warszawie [ZA DARMO]

Projekt dofinansowany ze środków unijnych
Porozumienia z gminami zostały już podpisane. Projekt warty 70 mln zł będzie dofinansowany ze środków unijnych.

Udział w realizacji projektu zadeklarowały 24 gminy: Czosnów, Góra Kalwaria, Halinów, Izabelin, Karczew, Kobyłka, Konstancin-Jeziorna, Legionowo, Lesznowola, Marki, Milanówek, Nieporęt, Nowy Dwór Mazowiecki, Piastów, Podkowa Leśna, Pruszków, Radzymin, Stare Babice, Sulejówek, Wieliszew, Wołomin, Ząbki, Zielonka, Żyrardów.

Zgodnie z założeniem projekt zostanie zrealizowany do końca 2022 r.


Zobaczcie też:
Cacofonia Milano. Biznes dwóch sióstr ze sztuką w roli głównej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Komunikacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!