Nowy basen przy Lindego ma regulaminową długość 25 m i wielką widownię na 250 osób

Nowy basen przy Lindego ma regulaminową długość 25 m i wielką widownię na 250 osób (© Fot. archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Liczby robią wrażenie. 25 mln zł wydanych na inwestycję. Ponad 1200 mkw. powierzchni, na której znajdują się: nowoczesna hala sportowa, basen, rozbudowana siłownia i sala fitness. No i 1,5 tys. odwiedzających dziennie. Tak wygląda kompleks sportowy przy ulicy Lindego 20 na Bielanach.

Bielany na sportowo

Będzie z czego korzystać. Hala sportowa wyposażona jest w boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, unihokej i futsal. Wyniki rozgrywanych meczów wyświetlane będą na elektronicznych tablicach. Oglądać je będzie mogła prawie 200-osobowa widownia - tyle miejsc przewidziano na trybunach hali.

Czytaj też: Otwarcie nowego OSiR we Włochach. W weekend basen i hala sportowa za darmo!

Basen pływacki ma regulaminową długość 25 m, podzielony jest na sześć torów. Uwagę zwraca nowoczesny system pomp filtrujący wodę. Pływalnia również jest wyposażona w trybuny - tym razem mogące pomieścić nawet 250 fanów pływackich zmagań.

W kompleksie znajduje się również profesjonalnie wyposażona siłownia oraz sala fitness, gdzie będzie można ćwiczyć pod okiem instruktora.

Centrum dla każdego

Nowy budynek sportowy przeznaczony będzie przede wszystkim dla uczniów z Zespołu Szkół Sportowych nr 50 im. Janusza Kusocińskiego. W szkole przeważa opinia, że placówka mająca kształcić przyszłych mistrzów sportu w końcu dosłużyła się godnego do tego obiektu.

Czytaj też: "Medea" - z desek teatralnych do... basenu

Uczniowie sportowej pięćdziesiątki nie będą oczywiście mieli wyłączności na korzystanie z obiektu. Popołudniami kompleks sportowy będzie otwarty dla innych mieszkańców dzielnicy. Planowo obiekt można będzie odwiedzać do godziny 22. Jeśli jednak znajdą się na to chętni, CRS Bielany nie wyklucza wydłużenia godzin otwarcia. Nawet do północy.

Ponieważ do otwarcia kompleksu pozostało jeszcze tydzień, 1,5 tys. odwiedzających to na razie liczba szacunkowa. Na faktyczną liczbę miłośników rekreacji chętnych na odwiedziny na Lindego z pewnością wpłyną opłaty za korzystanie z obiektu. Cennik jest w przygotowaniu.


Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

rodzic (gość)

No tak, w centrum Europy otworzyli kolejną kałużę!!! a nie basen.
Nie podają jego wszystkich wymiarów. Np. głębokości. Czy można w nim grać w piłkę wodną??? a jak nie to znów odwalili dziadostwo. Wstydź się Warszawo. Wszędzię w Polsce jak się buduje coś nowego to z sensem. Przykładem jest Szczecin. A w Ostrowcu Świętokrzyskim pełnowymiarowy basen. Przykłady można mnożyć. Wstydź się Warszawo.