Lotnisko Chopina poinformowało, że w tym roku zostanie uruchomionych 11 nowych tras lotów. Pasażerowie z Warszawy polecą m.in. do Los Angeles, Podgoricy czy Astany. Port szacuje, że obsłuży 14 milionów podróżnych.

Lotnisko Chopina przewiduje, że w tym roku obsłuży nawet 14 milionów pasażerów, a blisko 70 tras ma obsługiwać co najmniej 15 linii czarterowych. W ubiegłym roku warszawski port obsłużył 12,8 mln podróżnych.

W zeszłym roku samoloty z Okęcia latały na 114 regularnych trasach. W tym roku ma zostać uruchomionych 11 nowych kierunków, z czego 6 obsłużą Polskie Linie Lotnicze LOT. Pierwsze z nowych połączeń wystartowało już w lutym - do Kijowa na lotnisko Żuliany. Kolejne nowe kierunki ruszą w kwietniu i będą to loty za ocean - 3 kwietnia wystartuje samolot do Los Angeles, a 28 do Newark.

LOT ma w planach także egzotyczne kierunki. Od 8 maja będziemy mogli polecieć do Astany w Kazachstanie, od 13 maja do Podgoricy w Czarnogórze, a od 14 maja do Puli w Chorwacji. Do dwóch ostatnich krajów samoloty będą latać tylko w sezonie wakacyjnym. Ponadto w marcu PLL LOT zaczął obsługiwać również trasę Warszawa-Zielona Góra, która wcześniej "należała" do Sprint Air.

Pozostałe pięć nowych kierunków będzie obsługiwać tania linia lotnicza Wizz Air. Z Węgrami polecimy do Billund w Danii 27 marca i do Santander w Hiszpanii 31 marca. 30 czerwca wystartują rejsy do Bratysławy na Słowacji, a także do Lyonu we Francji. Na początek lipca planowane jest uruchomienie lotów do Lamezia Terme we Włoszech.

Od tego roku ma także zwiększyć się liczba lotów na danych trasach. Ryanair częściej poleci do Szczecina, a Wizz Air do Bukaresztu, Wilna, Kijowa i Nicei.

Zobacz też: Airbus A380 wylądował w Warszawie. Zobacz największy samolot pasażerski świata


Zobaczcie też: Nowy Boeing 777. Warszawa zyskała połączenie do Dubaju. Zobacz luksus na pokładzie

Turystyka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!