Droga do wolności jest wspólnym doświadczeniem Polaków i Tybetańczyków. Tak twierdzą organizatorzy wernisażu. Przy Rondzie Tybetu odsłonięte zostaną nowe murale. Z tej okazji zorganizowany zostanie również wyjątkowy happening.

Nowe murale stworzyli Aneta Paszek, Magdalena Firląg, Marta Sokołowska-Mróz, Karolina Kucharska, Małgorzata Mirga-Tas, Małgosia Rozenau oraz uczestniczki i uczestnicy warsztatów prowadzonych przez Dariusza Paczkowskiego z Fundacji Klamra. Artyści swoje prace poświęcili wyobrażeniom na temat Tybetu, modlitwie za ich mieszkańców i pokazanie ich drogi do wolności. Efekty będzie można obejrzeć w piątek 28 sierpnia przy rondzie Tybetu w Warszawie.

"Pozycje gruntujące" tak nazywa się happening przygotowany przez Iwonę Teodorczuk-Możdżyńską z okazji wernisażu. - Poczucie gruntu pod nogami pozwala nam odzyskać równowagę i poczucie własnej wartości - wyjaśnia performerka. - Swój performance dedykuję wszystkim tym, którzy odczuwają potrzebę odzyskania lub utworzenia punktu oparcia, bazy, do umacniania własnej tożsamości, pewności siebie i wzbogacania percepcji rzeczywiści. W trakcie działań zobaczymy usypany z ziemi kwadrat będący symbolem miejsca, w którym można się zakorzenić, poczuć grunt pod nogami. Do wzmocnienia pozycji gruntujących wykorzystany zostanie odnoszący się do tybetańskiej tradycji, kojarzony z Buddą Medycyny, pigment w kolorze lapis lazuli.

Poza tym w ramach wydarzenia odbędzie się instalacja artystyczna Pauliny Lis i Mai Bui Ngoc, performance Iwony TM, koncert Jacka Kleyffa z przyjaciółmi, a przede wszystkim możliwość spotkania się z Tybetańczykami.

Miłośnicy miejskiego malowania będą mogli wziąć udział w warsztatach graffiti prowadzonych przez Dariusza Paczkowskiego kuratora Galerii Tybetańskiej. Uczestnicy zgłębią tajniki street artu oraz wykonają identyfikację wizualną Galerii Tybetańskiej zaprojektowaną przez Małgorzatę Rozenau. Warsztaty odbędą się 28-30 sierpnia.
Zgłoszenia należy wysyłać na adres galeria@tibetangallery.pl. W zgłoszeniu trzeba podać imię, nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego. Udział w warsztatach jest bezpłatny.


Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres patronaty@naszemiasto.pl
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres projektyspecjalne@naszemiasto.pl


Zobaczcie też: Jak warszawiacy radzą sobie z upałem?[SONDA]

Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press / x-news.pl

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!