Władze Bemowa przygotowują się do budowy nowego przedszkola połączonego ze żłobkiem. Na biurko urzędników wpłynęło sześć ofert od firm, które chcą budować obiekt przy ul. Powstańców Śląskich 67. Jeszcze pod koniec tygodnia dowiemy się, kto przetarg wygrał. Budynek ma być gotowy za rok. Inwestycja zostanie zrealizowana z prefabrykatów.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Dzięki temu będzie szybciej, bo dostarczone będą gotowe elementy, a jakościowo nie odbiegają od normalnych konstrukcji - zapewnia Krzysztof Zygrzak, rzecznik dzielnicy. Wyzwania chce podjąć się sześć firm, ale tylko cztery zmieściły się w budżecie zaplanowanym przez władze Bemowa, które zaplanowano na inwestycję 9 mln zł. Najmniej za swoją pracę zażądał Zakład Usługowo-Handlowy REM-BUD, nieco ponad 7,5 mln zł.

Głównym kryterium przetargu jest cena, więc jeżeli oferta nie będzie zawierała błędów formalnych, to firma wygra przetarg. Komisja, która bada nadesłane dokumenty, ma zakończyć prace jeszcze pod koniec tego tygodnia. Po podpisaniu umowy robotnicy wejdą na plac budowy. Obiekt powstanie w miejscu byłego urzędu gminy i zlikwidowanej klika miesięcy temu prokuratury i ma zacząć służyć mieszkańcom dzielnicy od nowego roku szkolnego. Dzięki temu władze Bemowa chcą zaspokoić potrzeby wciąż rozbudowującej się dzielnicy.

Budynek będzie miał dwie kondygnacje i piwnice. Plan przewiduje, że w przedszkolu zmieści się 100 dzieci, a w żłobku 50. Pierwsi będą mieli do dyspozycji cztery sale (po dwie dla młodszych i starszych), a także pokój do ćwiczeń. Dla żłobka zaplanowano dwa duże pomieszczenia. W każdym mają znaleźć się dwie sypialnie, jadalnia, sala zabaw, zadaszony taras oraz pokój dla karmiącej matki.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!