18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nowe tablice informacyjne na stacji metra Politechnika

Pierwsza, testowa tablica informacyjna pojawiła się na stacji Politechnika. Będzie informowała pasażerów o czasie przyjazdu dwóch najbliższych pociągów oraz o ich typach.
 Polskapresse

Dotychczas tablice informacyjne na stacjach metra pokazywały pełną trasę przejazdu, czas, który pozostał do wjazdu na peron jednego, najbliższego pociągu oraz kierunek przejazdu. Nowe tablice mają nie informować o trasie, za to będą wyświetlały stację docelową, minuty dzielące oczekujących pasażerów od przyjazdu dwóch najbliższych składów oraz informację o typach pociągów - będziemy zatem wiedzieć, czy przyjedzie rosyjski skład typu 81, czy będzie to francuski Metropolis. Jest to informacja użyteczna dla osób niepełnosprawnych, ponieważ pociągi te mają różną wysokość progów i odległość od peronu.

Wiadomo też, że nowe tablice mają informować również o nieplanowanych zmianach w kursowaniu pociągów, np. tych związanych z alarmami bombowymi, które stosunkowo często zdarzają się w metrze.

Od tego, czy tablica na stacji Politechnika pomyślnie przejdzie fazę testową, zależeć będzie to, czy takie same tablice znajdą się także na innych stacjach.

Źródło: Życie Warszawy

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:

Powiązane