(© fot. wikimedia commons)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nowoczesne pociągi Pendolino będą naprawiane w nowej elektrowozowni, którą PKP planuje zbudować na warszawskim Grochowie.

Poza taborem nowoczesnych pociągów Pendolino, ich producent, firma Alstom zapewni również pełen zakres usług konserwacyjnych dla pociągów, realizowanych w nowej elektrowozowni o powierzchni 12 000 m2, która zostanie wybudowana na Grochowie w Warszawie.

Czytaj także: Intercity Pendolino pojadą szybciej z Katowic do Warszawy [WIDEO]

W hali warsztatowej zatrudnionych będzie około 100 osób, odpowiedzialnych za utrzymanie i przygotowanie pociągów do eksploatacji, napraw gwarancyjnych i pełną konserwację pociągów. Dodatkowo firma Alstom wyszkoli 40 osób z personelu PKP Intercity, w tym 20 pracowników drużyn trakcyjnych i 20 pracowników drużyny konduktorskiej.

Pracownicy obu grup posiadający uprawnienia instruktorskie będą szkolić pozostałych pracowników spółki dedykowanych do obsługi składów zespołowych.

Rozwijając maksymalną prędkość 250 km/h (220 km/h dla systemu zasilania trakcji prądem stałym 3 kV, 250 km/h dla systemu prądu zmiennego) pociągi Pendolino będą mogły przewozić maksymalnie 402 pasażerów. Zestawy zostaną wyprodukowane w fabryce Alstomu w Savigliano (Włochy), która od ponad 30 lat specjalizuje się w produkcji New Pendolino.

źródło: mat.prasowe

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!
Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!