Nowy paszport. Od poniedziałku 5 listopada można składać wniosek o wydanie tzw. nowego paszportu. Będzie on lepiej zabezpieczony przed fałszerstwem. Jego szata graficzna będzie nawiązywać do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dalsza część tekstu poniżej.
Nowy paszport - co się zmienia?


W nowym paszporcie znajdziemy przede wszystkim nowe motywy graficzne. Część z nich została wybrana w drodze internetowego głosowania. Internauci sami mogli zdecydować, co chcą zobaczyć na ilustracjach wewnątrz dokumentu. - Najwięcej głosów otrzymały: Kopiec Czynu Niepodległościowego Mogiła Mogił, Gabriel Narutowicz i Orzełek Legionowy. W paszporcie znajdą się także grafiki przedstawiające Bitwę Warszawską, Order Virtuti Militari oraz twórców Polskiej niepodległości, m.in. Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa i Gabriela Narutowicza - informuje Urząd Miasta.

Nowy paszport - zabezpieczenia


Jakie zabezpieczenia znajdziemy na nowym paszporcie? Strona spersonalizowana paszportu będzie wykonana w całości z poliwęglanu. Będzie w niej zainstalowany chip zawierający dane na temat posiadacza dokumentu. Ponadto, strona będzie połączona z paszportem za pomocą specjalnego “zawiasu”. Nawet próba jej odłączenia od reszty dokumentu będzie teraz widoczna, a zabezpieczenie dodatkowo utrudni próby fałszerstwa.


Zobaczcie też: "Biały Pałac Kultury i Nauki. Zobaczcie, jak wygląda wyczyszczony taras widokowy najwyższego budynku w Polsce

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!