(© fot. Paul Sakuma)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Projekt Marka Zuckerberga bije rekordy popularności. Facebook liczy już ponad 750 milionów użytkowników. Zagrożenie pojawiło się jednak ze strony firmy Google, która uruchomiła niedawno portal Google+. Jaki będzie wynik konfrontacji?

Google+ jest dostępny w sieci dopiero od 28 czerwca. W ciągu 2 tygodni zdobył 10 milionów użytkowników pomimo, że dostęp do usługi można otrzymać tylko poprzez zaproszenie.

Kontakty można importować z konta Google, ale nie z facebook’a. Znajomi grupowani są w tzw. kręgi (circles) przyjaciół, rodziny, pracy, szkoły. W ten sposób użytkownik może wybrać jakiej grupie chce udostępnić pewne treści.

Nowością są „iskry” (sparks) czyli elementy, które mają za zadanie podpowiadać internautom ciekawe materiały wyszukane w sieci, wybrane pod kątem ich zainteresowań, lub polecane przez znajomych. Kolejnym udoskonaleniem będą „spotkania” (hangouts) czyli wideoczaty - konkurencja dla Skype'a.

Podobna do tej na facebook’u jest usługa związana z dodawaniem zdjęć (huddle), z tą tylko różnicą, że Google+ udostępnia swoim użytkownikom edytor zdjęć online, w którym można zretuszować fotografię. Dodatkowo smartfony i tablety, będą miały specjalną aplikację Google+ znacznie przyśpieszającą korzystanie z serwisu.

Porównując nowy portal z pomysłem Zuckerberga trzeba stwierdzić, że ten pierwszy lepiej chroni prywatność internautów i póki co nie jest wyposażony w całe mnóstwo aplikacji, które posiada facebook. Dla użytkowników Google+ jest to połączenie facebook’a z twitter’em. Facebook zaś, mimo intensywnej ekspansji cały czas nie ma dostępu do chińskiego rynku usług i tak jak inne serwisy amerykańskie jest w tym kraju zablokowany.

Za minus można by uznać brak własnej marki i podpięcie pod korporację Google, jednak zupełnie nowy produkt, bez wsparcia ze strony silniejszego kolegi nie miałby szans w starciu z facebook’iem.

Co ciekawe, z badań portalu SocialStatistics.com, który gromadzi informacje o profilach istniejących na serwisach społecznościowych wynika, że aż 86,8 proc. użytkowników Google+ stanowią mężczyźni.

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!