Oferta domów kultury jest tak bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie

Oferta domów kultury jest tak bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie. Np. nauczy się tworzyć biżuterię (© fot. Robert Kwiatek)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Takich placówek jest w Warszawie jest ponad 50. Sekcja plastyczna, muzyczna, taneczna, teatralna to już standard. Animatorzy kultury próbują trafić w coraz węższe dziedziny zainteresowań najmłodszych.

Najwięcej zajęć adresowanych jest do dzieci w wieku szkolnym, ale przedszkolaki też nie będą się nudzić. Dom Kultury Zacisze na Targówku wprowadza nową ofertę. "Dotknij sztuki" to cykl zajęć skierowanych do najmłodszych i do ich rodziców.

Zajęć co niemiara
Organizatorzy oferują warsztaty psychologiczne, zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej oraz ciekawe zabawy taneczne i muzyczne. Na kursie decoupage'u młodzi warszawiacy uczą się zdobić przedmioty motywami wyciętymi z serwetek lub papierów.

Na zajęciach z filcowania tworzą własną biżuterię, niepowtarzalne obrazki i kapelusze z wełny ożywionej ciepłem rąk. Dowiedzą się też, jak zrobić witraż i na czym polega technika patchworku. Bemowskie Centrum Kultury to jedyny tego typu ośrodek w stolicy, w którym jest aeromodelklub, czyli pracownia modelarska, w której uczniowie mogą budować modele latające, od najprostszych po zdalnie sterowane.

Własna wersja bitwy
Na kursie mikromodelarstwa i gier strategicznych w Domu Kultury Śródmieście uczestnicy odwzorowują historyczne jednostki wojskowe i realia pola bitwy z określonego okresu historycznego. Wszystko po to, by samą bitwę rozgrywać według własnego planu.

Jak zrobić coś z niczego? Jak wykorzystać recykling na własny użytek? Tego z kolei dowiemy się na zajęciach "Tworzydło" w Domu Kultury Włochy.

Podczas spotkań uczestnicy będą mieli okazję spróbować różnych technik plastycznych, modelarskich i dekoratorskich, dzięki którym zmiana zwykłej przestrzeni mieszkalnej w piękne, harmonijne wnętrze okaże się wyjątkowo prosta.

Oferta pozaszkolnych zajęć jest tak bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej informacji na temat zajęć znajdziemy na stronie internetowej: www.domykultury.waw.pl.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!