PKP: od 1 czerwca nowy rozkład jazdy. 10 godzin do Gdańska?

Od 1 czerwca PKP zmieni rozkłady jazdy pociągów. efekt? Dłużej ... (© arch. MM)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

1 czerwca zmieniły się rozkłady jazdy pociągów. Efekt? Dłużej będziemy jechać m.in. do Gdańska. Niektórymi połączeniami blisko 11 godzin!

To już kolejna w tym roku zmiana rozkładu jazdy pociągów. Pierwsza została wprowadzona w marcu, jednak pasażerowie nie mieli zbyt wiele czasu, aby się do niej przyzwyczaić.

1 czerwca PKP wprowadziły bowiem kolejne zmiany. Pewną nowością będzie zapewne powrót na tory pociągów klasy ekspress, których w nowym rozkładzie będzie 46. Najmniej, bo tylko 22, będzie pociągów Intercity, natomiast najwięcej TLK - aż 250.

To nie jedyna znacząca zmiana. Następną jest wprowadzene do pociągów TLK miejscówek - zabieg ten ma spowodować, że nie będzie już sytuacji, w których pasażerowie nie mieszczą się do składów. Co więcej, bilety będzie można kupić przez internet. Nowości dotkną także pociągów Intercity - w pierwszej klasie zapewniony zostanie bezprzewodowy dostęp do internetu. 

Dłużej do Łodzi i Trójmiasta


Wiadomo już na pewno, że czas przejazdu z Warszawy do Gdańska wydłuży się o godzinę. W niektórych przypadkach podróż może zająć jednak nawet... 11 godzin! Dla przykładu, osoba, która 18 czerwca o godz. 9.50 wsiądzie do pociągu na stacji Warszawa Centralna, na stację Gdańsk Główny dotrze dopiero... o godz. 20.34. Czas podróży: 10 godzin 44 minuty.

Dłużej o kwadrans ma potrwać też podróż z Warszawy do Łodzi.
Zobacz również:
Drożeją bilety PKP Intercity
Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

vulcan (gość)

ten artykuł. Nie jestem pracownikiem PKP, ale firmy konkurencyjnej. Jednak artykuł jest nieobiektywny i bardzo nierzetelny. Nie jest pokazane, którędy jedzie ten pociąg co ma 10 godzin jazdy, a to ma kluczowe znaczenie. Miejscówkę w TLK obowiązkową wprowadzają tylko w klasie 1, w klasie 2 - po staremu o czym drogi autorze nie raczyłeś napisać. W artykule nie jest też napisane z czego wynikają te zmiany, a to jest znacząca informacja.

akurat się tym trochę interesowałem. bo zacząłem planować wakacje, faktycznie sytuacja absurdalna, 10 godzin do Gdańska to jakaś paranoja, ale to dlatego, że akurat robią jakieś remonty i większość pociągów puszczana jest objazdem, obecnie sporo z nich jedzie przez Toruń (ok. 6,5 h), ale są też jadące przez Bydgoszcz (ok. 8 h), tymczasem "Słoneczny" - pociąg KM jedzie do Gdańska tylko 4 h, ale do Słonecznego nie da się wsiąść bo jest wiecznie zapchany