Jedna z pierwszych placówek pozaszkolnych, które powstały w stolicy po drugiej wojnie światowej, zmieniła swój adres. Po wielu latach Młodzieżowy Dom Kultury "Muranów" im. C.K. Norwida przeniósł się z ulicy Długiej do nowej siedziby na ulicy Stawki.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Przez ponad 50 lat MDK mieścił się przy ul. Długiej 18/20. Jednak władze dzielnicy uznały, że czas na zmiany. - Chcieliśmy zapewnić dzieciom lepsze warunki, dlatego zdecydowaliśmy się przenieść placówkę na ul. Stawki 10. Modernizacja nowego miejsca trwała około roku - mówi Marcin Rzońca, wiceburmistrz Śródmieścia.

Teraz, w nowym budynku dzieci i młodzież będą mogły brać udział w zajęciach plastycznych, malarskich, teatralnych, muzycznych i tanecznych. Tam swoje pierwsze szlify zdobywają uczniowie śródmiejskich podstawówek i wychowankowie specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego dla dzieci słabosłyszących nr 15. Odbywają się tam również akcje zima i lato w mieście.

Ośrodek prowadzi też programy edukacji muzycznej (tegoroczny będzie poświęcony Fryderykowi Chopinowi) i czytelniczej, a w ubiegłym roku szkolnym organizował cztery konkursy edukacyjne o randze wojewódzkiej. Uczestniczy również w Dniach Śródmieścia oraz akcji "Dziecięca stolica".

Dotychczasowa siedziba MDK "Muranów" zostanie poddana gruntownej przebudowie. W przyszłości ma tu powstać siedziba Europejskiego Centrum Młodzieży z m.in. salami konferencyjnymi oraz schroniskiem młodzieżowym. - Nowy obiekt powstanie za ok. dwa lata - deklaruje Marcin Rzońca.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!