Premiera w Polsce: 29.02.2007 Dystrybucja w Polsce: United International Pictures "Istnieje sposób na to, aby ponownie być dobrym" Będący adaptacją jednej z najlepiej ostatnio przyjętych powieści, film ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Premiera w Polsce: 29.02.2007
Dystrybucja w Polsce: United International Pictures

"Istnieje sposób na to, aby ponownie być dobrym"

Będący adaptacją jednej z najlepiej ostatnio przyjętych powieści, film CHŁOPIEC Z LATAWCEM jest pełną emocji opowieścią o przyjaźni, rodzinie, trudnych do wybaczenia błędach oraz powodującej odkupienie miłości.

W znajdującym się na krawędzi wojny Afganistanie, dwóch przyjaciół z dzieciństwa, Amir i Hassan, wkrótce zostanie rozdzielonych na zawsze. Słoneczne popołudnie w Kabulu. W powietrzu czuć radość panującą przed turniejem puszczania latawców. Jednak po zakończonym zwycięstwem konkursie, zdrada jednego z chłopców początkuje nieprzewidywalną w skutkach katastrofę. Teraz, po 20 latach spędzonych w Ameryce, Amir wraca do rządzonego przez Talibów Afganistanu, aby stawić czoła gnębiącym go mrocznym sekretom i po raz ostatni postarać się znaleźć szansę odkupienia.

Nominowany do Złotego Globu reżyser Marc Forster (MARZYCIEL, CZEKAJĄC NA WYROK) przenosi na ekran bestseller Khaleda Hosseiniego, w którym na planie spotykają się amatorzy z Afganistanu i Środkowej Azji z utalentowanymi zawodowymi aktorami z całego świata. Zdjęcia do filmu realizowano na graniczącej z Afganistanem pustyni w Zachodnich Chinach.

DreamWorks Pictures, Sidney Kimmel Entertainment i Participant Productions przedstawiają film CHŁOPIEC Z LATAWCEM. Reżyseria - Marc Forster, scenariusz - David Benioff (TROJA) na podstawie powieści Khaleda Hosseiniego, produkcja - William Horberg (WZGÓRZE NADZIEI, UTALENTOWANY PAN RIPLEY), Walter F. Parkes (GLADIATOR, ZŁAP MNIE, JEŚLI POTRAFISZ), Rebecca Yeldham (DZIENNIKI MOTOCYKLOWE) oraz E. Bennett Walsh (KILL BILL). Producenci wykonawczy - Sidney Kimmel, Laurie MacDonald, Sam Mendes i Jeff Skoll.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!