Premiera: 4 LIPCA 2007 Produkcja: Serbia, Bułgaria, Austria, Niemcy 2006 Czas projekcji: 94 min. Dystrybucja VIVARTO sp. z o.o., ul. Franciszkańska 8/2, 00-214 Warszawa tel: + 48 22 35 39 602, fax: + 48 22 ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Premiera: 4 LIPCA 2007

Produkcja: Serbia, Bułgaria, Austria, Niemcy 2006
Czas projekcji: 94 min.

Dystrybucja
VIVARTO sp. z o.o., ul. Franciszkańska 8/2, 00-214 Warszawa
tel: + 48 22 35 39 602, fax: + 48 22 35 39 603
E-mail: dystrybucja: pawel@vivarto.pl
marketing: joanna@vivarto.pl
media: jarry@vivarto.pl
www.vivarto.pl

Vivarto przedstawia produkcję Pallas Film GmbH. pt. GUCZA! - pojedynek na trąbki
Tytuł oryginalny: Guca!/ Гуча! / ang.: Gucha - Distant Trumpet

EKIPA:
Reżyseria: Dušan Milić
Scenariusz: Dušan Milić
Zdjęcia: Petar Popović
Muzyka: Dejan Pejović
Montaż: Marko Glušac
Produkcja: Pallas Film GmbH
Producent: Emir Kusturica,
K. Baumgartner, T. Karathanos, G.Radakovic, A. Milic, J. Aichholzer, S. Kitanov

WYSTĘPUJĄ:

Marko Marković: Romeo
Mladen Nelević: Satchmo
Aleksandra Manasijević: Julijana
Nenad Okanović: Beans
Slavoljub Pešić: Sandokan
Olga Odanovic: Paraskeva
OPIS FILMU:

Dušan Milić, reżyser, i Emir Kusturica, jeden z producentów filmu, przedstawiają pogodną wariację na temat szekspirowskiej opowieści o miłości silniejszej od rodzinnych układów i konwenansów, wkomponowaną w kolorowe krajobrazy współczesnej Serbii. Maleńka miejscowość w Serbii, Gucza, byłaby zapomnianą przez Boga i ludzi mieściną, gdyby nie światowy festiwal gry na trąbce. Od ponad 40 lat corocznie zbierają się tu tysiące turystów i śmietanka cygańskich trębaczy z całych Bałkanów.

Podczas autentycznego festiwalu rozgrywa się fikcyjna opowieść o miłości 16-letniej Julijany, córki znanego serbskiego trębacza Satchmo Trandafilovica do Romeo, który gra w zespole rywali - romskim zespole Sandokan’s Tigers. Satchmo nie potrafi zaakceptować ciemnej karnacji młodego Romeo. Jednak będąc zagorzałym wielbicielem Louisa Armstronga, nie może się przyznać do swych uprzedzeń. Dlatego obiecuje młodym błogosławieństwo, ale dopiero wtedy, gdy Romeo zdoła pokonać go w w przedziwnym pojedynku na trąbki, podczas wielkiego serbskiego święta trębaczy - konkursu w Guczy. To jedyna szansa dla młodych. Czy mu się to uda? Film przesiąknięty bałkańskim humorem i niezwykle energetyczną muzyką. Jego mocną stroną są kreacje aktorów – amatorów debiutujących na ekranie oraz grupy grających siebie artystów –trębaczy.

Gucza to największy na świecie festiwal-maraton orkiestr dętych - w Polsce jest zupełnie nieznanym wydarzeniem. Gucza nie jest serbską orkiestrą, tylko miasteczkiem oddalonym o 80 km od Belgradu, w którym ma miejsce ta szalona bałkańska impreza. Festiwal trwa zwykle 4 dni. Muzyka gra bez przerwy, zaś atmosfera przy głównej scenie przypomina znaną z przystanku Woodstock. Gwiazdą bywa tam znany wszystkim Goran Bregović z orkiestrą, ale największą sławą jest niewątpliwie zespół Markoviców, prezentujący się w filmie wielokrotnie.

OFICJALNE STRONY INTERNETOWE
www.guchafilm.com
gucha.kinowelt.de

1_00.jpg

Film pod patronatem serwisu NaszeMiasto.plKomentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!