Nie lada gratka dla fanów podwodnego świata. Do Blue City powraca Oceanarium. Zwiedzający będą mogli obejrzeć 24 zbiorniki, w których zamieszkają barwne ryby z raf koralowych oraz niebezpieczne potwory z głębin takie jak rekiny, mureny czy jadowite skorpeny.

Wizyta w Oceanarium w Blue City to dla jednych niezwykła lekcja przyrody na żywo, dla innych, wspomnienie egzotycznych wakacji, zwłaszcza, jeśli mieli okazję nurkować i podziwiać rafy koralowe.

Oceanarium w Blue City. Co zobaczymy?Podczas wystawy zostaną zaprezentowane 24 zbiorniki, w których zamieszkają barwne ryby z raf koralowych oraz niebezpieczne potwory z głębin takie jak rekiny, mureny czy jadowite skorpeny.

Dla dzieci niebywałym przeżyciem będzie spotkanie z amfiphrionami, czyli gatunkiem znanym z popularnej bajki „Gdzie jest Nemo?”. Rejon raf koralowych reprezentować będą: zebrasomy, motylki rafowe, najeżki, nadymki, rogatnice (potrafią rozgryzać skały w poszukiwaniu pożywienia), skrzydlice (posiadają aż 18 kolców jadowych, a wystarczy ukłucie jednego z nich, by uśmiercić człowieka), pokolce, ukwiały, strzępiele, garbiki oraz niebezpieczne gatunki takie jak rekiny i mureny czyli węże morskie.

Czytaj także: Zoo Warszawa. Nosorożec Byś wyruszył do Francji [ZDJĘCIA]

Amazonkę i wielkie jeziora Afryki reprezentują z kolei: metrowe arwany (wyskakują na 6 m w górę), wiele gatunków pielęgnic, metrowe płaszczki, nożowce chitala (potrafią pływać tak samo szybko w przód i w tył), channy, żółwiak chiński, niszczuki i niebezpieczne piranie nattereri (ich stado zjada bawola w kilka minut), olbrzymie sumy i wiele innych. Ponadto przez trzy tygodnie będzie można oglądać przydacznię olbrzymią – największy i jedyny okaz muzealny w Polsce, mierzący ponad metr i ważący ok 200 kg.

Ceny biletów: normalny – 20 zł, ulgowy – 15 zł.

Czytaj także

  Komentarze (2)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Tomasz (gość)

  Żenada!
  Poszedłem wczoraj (19.04.2015) z rodziną - wydaliśmy 55 zł (dobrze, że maluchy do 2 lat nie płacą) i jestem zły. Na samej górze w Blue City jest park zabaw dla dzieci. Dokładając 5 zł dwójka bawi się tam cały dzień.

  Dwa - dość zachęcające akwaria przy wejściu i... właściwie nic więcej. "Oceanarium"? Czy właściciele tego przybytku wiedzą jak wygląda oceanarium? Kilka - dosłownie kilka akawariów właściwie bez roślinności, ciemne, w niektórych ryby pływają przy powierzchni wody ciężko łapiąc tlen...

  Nie polecam!
  Zdjęcia na stronie
  http://oceanarium.com.pl/2014/09/27/otwarcie-oceanarium-blue-city-w-warszawie/
  kłamią - to nie są zdjęcia z tego miejsca!
  Zdjęcie z tego miejsca jest tutaj:
  http://d.naszemiasto.pl/k/r/1b/2c/542e539ec9577_gd.jpg?20150101000000
  Są dokładnie dwa takie korytarzyki i nic więcej!

  Rozczarowalem się strasznie.
  Nie polecam!

  Andrzej (gość)

  Byłem, widziałem - żadna rewelacja, atrakcja dla dzieci. Akwaria małe, ciemno, cena za wstęp stanowczo za wysoka.