Wisła kojarzy ci się z latem? Myślisz, że w zimne dni nie opłaca się tam przychodzić i nie dzieje się nic ciekawego? Nic bardziej mylnego! Przekonasz się o tym już 19 listopada podczas otwarcia sezonu zimowego nad Wisłą.

Rejs, znajdujący się przy Płycie Desantu, wraz z Urzędem Miasta zaprasza na otwarcie sezonu zimowego nad Wisłą. W sobotę 19 listopada przy Bulwarze Flotylli Wiślanej odbędzie się impreza udowadniająca, że nad Wisłą można aktywnie i ciekawie spędzać czas przez cały rok.

- Nasze hasło to Wisła Lato Jesień Zima. Zaangażowani w nią będą wodniacy, a Wisła zaroi się od atrakcji. Będą rejsy katamaranem dla gości, klub morsów da pokaz pływania w lodowatej wodzie, planujemy spływy kajakowe, czy pokazy wioślarzy. Ponadto przewidziany jest kącik gier, wykład przewodnika, quiz z nagrodami, gry i zabawy dla najmłodszych, wypożyczalnia nartorolek, ciepłe posiłki i wspólne ognisko. Impreza zakończy się dużym koncertem - zapowiada Dawid Wakuła z Rejsu.

Sezon zimowy nad Wisłą. Wielka impreza na otwarcie


Na lądzie do dyspozycji będzie darmowa wypożyczalnia nartorolek. Warszawski przewodnik Piotr Wierzbicki poprowadzi pełen ciekawostek 60-minutowy wykład o związkach Warszawy z Wisłą. Ponadto będziecie mogli wziąć udział w quizie wiedzy o Warszawie i Wiśle z atrakcyjnymi nagrodami.

Zobacz także: Wiemy, jak będzie wyglądać fasada tymczasowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej [WIZUALIZACJE]

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Dziewczyny ze Sztuki Niesamowitej przygotują integracyjne gry i zabawy ruchowe. Maluchy nie będą się nudzić, a dodatkowo aktywnie i przyjemnie spędzą czas. Zostanie też zorganizowany kącik gier planszowych i nie tylko. Rano wystartuje także spacer ornitologczny, który zakończy się w Rejsie wspólnym robieniem karmników dla ptaków.

Opactwo Benedyktyńskie w Tyńcu wystawi się ze swoimi regionalnymi i zdrowymi produktami. Przed Rejsem zostanie rozpalone wielkie ognisko, przy którym będzie można wspólnie upiec kiełbaski.
- Dodatkowo będziecie mogli posilić się rozgrzewającą grochówką i innymi specjałami. Jeśli nie są to wasze ulubione smaki, na pewno znajdziecie coś dla siebie u naszych innych kulinarnych wystawców. Będzie pysznie! - tak do przyjścia na otwarcie sezonu zimowego zachęcają organizatorzy.

Zimowy Rejs


Rejs pozostanie nad Wisłą przez całą zimę. Wcześniej żaden warszawski klub się na to nie zdecydował. Zostanie zabudowany specjalnym namiotem i ocieplony, co pozwoli na komfortowe spędzanie w nim czasu przez okrągły rok. Namiot będzie przezroczysty, co zapewni piękny widok na rzekę i Stadion PGE Narodowy.
- Idea, która nam przyświeca, to udowodnienie warszawiakom, że spędzanie czasu nad Wisłą możliwe jest nie tylko w okresie wakacyjnym. Ta pozorna nieoczywistość tego miejsca jest punktem wyjścia do organizowania tam, oprócz standardowych wydarzeń, także tych różnorodnych i na pierwszy rzut oka dziwnych - wyjaśnia Dawid Wakuła.

Zobacz także: Co nas czeka na Zimowym Narodowym? 5 tys. m² lodu i hit ubiegłorocznej edycji [ATRAKCJE, CENY]

Co zatem będzie się działo zimą w Rejsie? Będą koncerty, imprezy DJ-skie, warsztaty, występy teatrów, wykłady. Chętni będą mogli brać udział w quizach tematycznych. Obok Rejsu stanie sauna, która będzie dostępna dla gości. Rejs to także świetne miejsce na przystanek podczas zimowego spaceru po bulwarach - będzie można wejść, by się ogrzać, posłuchać muzyki i wypić coś ciepłego. To też ciekawa przestrzeń na zorganizowanie spotkania biznesowego czy konferencji.


Zobaczcie też: Powstało nowe miejsce w Mordorze. Można tam gotować, jeść, a wkrótce też przyjść na targ! [ZDJĘCIA]

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!