Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oczyszczanie skóry głowy peelingiem – dla kogo?

abcZdrowie.pl
by WWW.MONTELIUS.INFO / CC BY 2.0 (flickr)
Regularnie dbasz o kondycję zdrowotną swoich włosów. Zapewnij odpowiednią pielęgnację również skórze głowy i wykonaj odpowiedni peeling.

Dbasz o swoje zdrowie i dobry wygląd? Stosujesz odpowiednie kosmetyki i przestrzegasz daty ich ważności? Jeżeli tak, być może zadbałeś czy zadbałaś już o wszystko, o co można było się zatroszczyć. Natomiast jeśli jeszcze nie wiesz, jak dokładnie wykonać efektywny peeling skóry głowy, przeczytaj nieco więcej na ten temat i wypróbuj sprawdzone sposoby.

Istota oczyszczania skóry głowy
Gdy stosujesz kilka różnych kosmetyków do stylizacji włosów, z pewnością zdajesz sobie sprawę, że w pewnym momencie mogą one powodować przeciążenie dla struktury włosa. Z tego względu wiele osób (przede wszystkim kobiet) sięga dodatkowo po odżywki i maski. Te bardzo często rzeczywiście pomagają. Z drugiej strony niekiedy i one osadzają się na skórze głowy, skąd nieco trudniej je spłukać. Tymczasem tam również tworzy się zrogowaciały naskórek, który możemy regularnie usuwać, by umożliwić skórze oczyszczenie oraz swobodne oddychanie. W pewnym stopniu pomaga tu szczotkowanie. Dodatkowo proces oczyszczania skóry głowy wspomoże odpowiedni peeling. Jak się do tego zabrać?

Domowy peeling skóry głowy
By wykonać peeling skóry głowy, można w sklepie nabyć gotowy kosmetyk. Niektórzy zamiast stosowania gotowych produktów polecają także mieszankę cukru i szamponu. W ten sposób osiągamy ten sam efekt. Do jednej porcji szamponu dodajemy wówczas dwie łyżeczki cukru, a następnie wmasowujemy specyfik w skórę głowy. Lepiej będzie, jeżeli cukru jest mniej niż szamponu. Specyfik nakłada się w różne miejsca na głowie, a później następuje masaż skalpu (nie chodzi tu o wcieranie, a właśnie o delikatny masaż). Dzięki temu możliwe jest jego równomierne rozprowadzenie. Nie trzeba przy tym nakładać go na całą długość włosów. Mieszankę ostatecznie spłukujemy. Twarde kryształki pomagają wówczas złuszczyć naskórek i usunąć jego martwe komórki. Sam cukier dość łatwo spłukać. Dodatkowo rozpuszcza się on w wodzie, co daje większą pewność, że wszystko zostanie usunięte.

Efekty stosowania peelingu
Peeling pomaga również w sytuacjach, gdy włosy mają skłonność do przetłuszczania się, ponieważ reguluje pracę gruczołów łojowych, bądź skłonność do łupieżu. Działa kojąco na uczucie swędzenia i braku świeżości. Ponadto wzrasta krążenie skóry głowy, dzięki czemu poprawiają się jej zdolności regeneracyjne. W tym czasie zostaje również odciążony trzon włosa, a to daje dobry estetyczny rezultat dla wyglądu całej fryzury.

Wariacje na temat peelingu
Do peelingu możemy użyć jeszcze innych typowo kuchennych produktów. Dość dobrze znane są peelingi z kawy (te polecane są na porost włosów, gdyż pobudzają mikrokrążenie), płatków owsianych czy sody oczyszczonej. Pamiętajmy jednak, że te trudniej spłukać, gdyż nie rozpuszczają się przy spłukiwaniu, tak jak cukier czy sól. Do peelingu można dodać również miód, który od razu nawilża skórę. Jednak z niektórymi zbyt przekombinowanymi miksturami trudniej dostać się do skóry głowy. Dlatego też lepiej postawić na prostotę. Nie powinniśmy również wykonywać peelingu dzień po dniu, nawet jeśli włosy myjemy codziennie. Raz w tygodniu (czy nawet trochę rzadziej) zupełnie wystarczy. Zaletą niektórych produktów jest bardzo przyjemny zapach.

Oczyszczanie skóry głowy peelingiem to zabieg, z którego może skorzystać każdy, niezależnie od długości czy kondycji włosów. Domowy kosmetyk łatwo przygotować. Jego aplikacja i zastosowanie nie są skomplikowane, natomiast sam w sobie przynosi on wiele korzyści. Warto przekonać się na swojej skórze – i to dosłownie.

Wsparcie redakcyjne od:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto