(© FOT. BARTEK KOSINSKI/POLSKAPRESSE)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ząbki w drugiej, a nie pierwszej strefie biletowej. Dzieci korzystają z bezpłatnych przejazdów do 31 sierpnia w roku kalendarzowym, w którym kończą 7 lat. Nowy rodzaj biletu dostępny tylko w pojazdach komunikacji miejskiej – to tylko część zmian w systemie ulg i taryfie przewozowej, które zaczną obowiązywać już od 3 kwietnia.

3 kwietnia zmienią się granice pierwszej strefy biletowej. Stacja kolejowa Ząbki zostanie przeniesiona do strefy drugiej, a przystankiem granicznym będzie od tej pory stacja Warszawa Wileńska. Oznacza to, że osoby podróżujące pociągami Kolei Mazowieckich na odcinku Warszawa Wileńska – Zagościniec, w ramach oferty Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD, będą zobowiązane do posiadania dodatkowych biletów ZTM - ważnych w drugiej strefie biletowej.

Czytaj także: Bezpłatna komunikacja dla wszystkich w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu 2012

Tego samego dnia zmianie ulegnie też część przepisów dotyczących ulg na przejazdy komunikacją miejską w Warszawie. Najważniejsza zmiana dotyczy uprawnień do bezpłatnych przejazdów przysługujących dzieciom. Od 3 kwietnia dzieci będą mogły bezpłatnie podróżować komunikacją miejską tylko do 31 sierpnia w roku kalendarzowym, w którym kończą 7 lat, natomiast od 1 września tego samego roku, dzieci będą mogły korzystać z ulgowych przejazdów na postawie ważnej legitymacji szkolnej. Dotychczas dzieci korzystały z komunikacji miejskiej bez opłat do końca roku szkolnego, w którym kończyły 7 lat.

Czytaj także: Euro 2012. ZTM przygotował specjalną kartę miejską z symbolami mistrzostw

Dodatkowo zmieniono również część regulacji prawnych określających rodzaje dokumentów, potwierdzających prawo do ulgowych przejazdów. Od 3 kwietnia honorowi dawcy krwi, którzy oddali bezpłatnie 18 - mężczyźni, bądź 15 - kobiety litrów pełnej krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników, powinni podczas podróży komunikacją miejską posiadać przy sobie legitymację o przyznaniu odznaki honorowej „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” lub odpowiedni wpis w legitymacji Honorowego Dawcy Krwi wraz z dowodem tożsamości.

Czytaj także: Nowy bilet pojazdowy ZTM specjalnie na Euro 2012

Dokumentem potwierdzającym prawo do ulgi w przypadku doktorantów jest ważna legitymacja określona w rozporządzeniu ministra nauki i szkolnictwa wyższego z 5 października 2011 r. w sprawie studiów doktoranckich oraz stypendiów doktoranckich. Legitymacje doktorantów wydane na blankietach według dotychczasowych wzorów zachowują ważność do 30 września 2012 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące wprowadzanych zmian dostępne są stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!