Podczas gdy David Benioff ciągle jeszcze pracował nad scenariuszem, podjęto decyzję realizacji filmu w języku Dari, jednego z dwóch oficjalnych języków Afganistanu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Podczas gdy David Benioff ciągle jeszcze pracował nad scenariuszem, podjęto decyzję realizacji filmu w języku Dari, jednego z dwóch oficjalnych języków Afganistanu. "Czułem, że kręcenie filmu w innym języku niż Dari byłoby błędem", mówi Marc Forster. "Dzieci w Afganistanie w latach 1970-tych po prostu nie mogły mówić po angielsku".

Aby język był wiarygodny, zaangażowano zespół osób mówiących w Dari, które uczyły aktorów spoza Afganistanu odpowiedniej wymowy i były przez cały czas na planie, aby upewnić się, że dialogi są wymawiane tak, jak czyniono by to w Kabulu.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!