W międzyczasie, filmowcy rozpoczęli także poszukiwania aktorów, którzy mogliby się wcielić w złożone postaci dorosłych bohaterów: pisarza z San Francisco, na którego wyrasta Amir; jego upartego ojca Baba; Rahima Khana, ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W międzyczasie, filmowcy rozpoczęli także poszukiwania aktorów, którzy mogliby się wcielić w złożone postaci dorosłych bohaterów: pisarza z San Francisco, na którego wyrasta Amir; jego upartego ojca Baba; Rahima Khana, mądrego przyjaciela, którego rada odmienia życie Amira; żonę Amira Sorayę, której miłość pomaga mu w podjęciu decyzji o powrocie do Afganistanu.

Najważniejszą rolę w filmie, rolę Amira powierzono Khalidowi Adballa, który zwrócił na siebie uwagę debiutem w LOCIE 93 (United 93) – porywacz Ziad Jarrah.

Przed rozpoczęciem zdjęć do CHŁOPCA Z LATAWCEM, Abdalla nie mówił ani słowa w języku Dari, w filmie jednak musiał mówić płynnie zarówno po angielsku jak i właśnie w tym języku. Spędził więc miesiąc w Kabulu intensywnie ucząc się Dari. Aktor nie spędzał jednak czasu tylko na nauce języka, ale codziennie chodził po mieście przesiąkając jego kulturą i nawet otrzymał lekcje afgańskiego puszczania latawców.

Psyche Amira kształtowało się po części w cieniu jego dumnego, obdarzonego silną osobowością ojca Baba, który wyjeżdża z Afganistanu z synem, kiedy ich światu zagraża sowiecka inwazja. Do tej roli filmowcy wybrali irańskiego aktora Homayouna Ershadi.
Przyjaciela Baba, Rahima Kahna, zagrał Shaun Toub, jedna z gwiazd nagrodzonego Oskarem® filmu MIASTO GNIEWU (Crash).

Do obsady dołączyła także Atossa Leoni, aktorka pochodzenia afgańsko / irańskiego, która wcieliła się w postać żony Amira o imieniu Soraya.

Rolę Farida, który przeprowadza Amira przez Afganistan znajdujący się pod rządami Talibów, zagrał uznany aktor pochodzenia marokańskiego Saïd Taghmaoui.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!