Takiej artystycznej mozaiki jeszcze tego lata w Art Parku nie było. W ciągu najbliższych dni na letniej scenie w ogrodach Frascati będzie można bowiem posłuchać zarówno muzyki dawnej, brazylijskich rytmów czy rasowego ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Takiej artystycznej mozaiki jeszcze tego lata w Art Parku nie było. W ciągu najbliższych dni na letniej scenie w ogrodach Frascati będzie można bowiem posłuchać zarówno muzyki dawnej, brazylijskich rytmów czy rasowego bluesa, jak i poetyckiego rocka, nietypowego country, a nawet operowych arii.

Na początek czeka nas spotkanie z zakotwiczonym nad Wisłą Brazylijczykiem Joao Nascimento, który wraz z wokalistką Rosenildą de Almeida Silva i grupą polskich muzyków z powodzeniem wykonuje zarówno autorskie samby, jak i gorące standardy z plaż Rio czy Sao Paulo. Tym razem organizatorzy zadbali także o wrażenia wizualne - artystom na scenie towarzyszyć będą urocze (i mocno roznegliżowane) tancerki z formacji As Belezas do Brasil.

Z kolei sobota to dzień korzennych inspiracji. Najpierw na scenie pojawi się wytrawny bluesman Paweł Szymański, który, niczym stary dobry Robert Johnson, przy wtórze gitary akustycznej i harmonijki zaśpiewa o trudach ludzkiego żywota.

Następnie jego miejsce zajmą specjaliści od muzycznych podróży w czasie, zrzeszeni pod nazwą Mosaic. Za pomocy m.in. fideli średniowiecznej, liry korbowej, lutni i sazu spróbują oddać klimat panujący przed wiekami na europejskich i bliskowschodnich dworach. Wieczór zwieńczy występ nieco szalonej formacji znanej jako Grupa Furmana, która w swej muzyce z powodzeniem łączy country i bluegrass z wpływami punk rocka i reggae.

Punkowo, reggae'owo, ale też nastrojowo będzie również w niedzielę. A to za sprawą występu Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego i jego zespołu Strachy Na Lachy. Jedna z najważniejszych obecnie rodzimych grup rockowych, powstała na gruzach Pidżamy Porno, zagra nie tylko swoje stare hity (wzbogacone o garść songów Jacka Kaczmarskiego i punkowych szlagierów z lat 80.), ale też premierowe piosenki z planowanego na wiosnę przyszłego roku albumu "Dodekafonia".

A na koniec, w ramach wyciszenia po tak aktywnym weekendzie, warto pojawić się w Art Parku w środę na koncercie "Jan Kiepura i Marta Eggerth - życie jak z bajki". Sopranistka Joanna Białek i tenor Witold Matulka opowiedzą przy muzyce o życiu najsłynniejszego polskiego śpiewaka operowego i jego partnerki (scenicznej i życiowej), a przy okazji zaserwują zebranym wiązankę arii i pieśni z repertuaru wielkiego tenora.

Art Park

21-26.08 park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego
godz. 19. Wstęp wolny

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!