Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Od stu lat w Warszawie. Najlepsze imprezy z okazji rocznicy [PRZEGLĄD]

Redakcja
Klubokawiarnia Kicia Kocia w związku ze stuleciem organizuje cykl multimedialnych spotkań „Miasto Grochów”.

Inauguracyjne odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia o godz. 18.

Spotkanie, zatytułowane „Gdzie Bareja szafę z magnetofonem znalazł?”, poświęcone będzie kinowej historii Grochowa. Zaprezentowana zostanie mapa filmów nakręconych w tej okolicy. - Opowiemy o okolicznościach ich powstania oraz anegdotycznych wydarzeniach, które miały miejsce na planie. Pokażemy też fragmenty obrazów, w których zagrał Grochów. Będzie okazać, żeby zobaczyć jak sportretowane przez filmowców miejsca wyglądały kilkadziesiąt lat temu. Wiele z nich zachowało się tylko na taśmie celuloidowej - mówią organizatorzy.

Podczas spotkania zobaczymy napad na pocztę oraz bank przy Grochowskiej, dowiemy się gdzie znajduje się słynna szafa prezesa Ochódzkiego, do której Jerzy Turek śpiewał „Łubudubu” w komedii „Miś” Stanisława Barei, przekonamy się jaki skarb ukryto w ogródku działkowym przy Waszyngtona, zobaczymy widok z okna, który miała Karioka, szefowa młodzieżowego gangu w „Stawiam na Tolka Banana”, poznamy szajkę, którą wytropił porucznik Borewicz, obejrzymy pierwsze filmowe zdjęcia Grochowa, poznamy adres głównej bohaterki głośnego dramatu „Cześć Tereska”, zobaczymy gdzie Edyta Olszówka całowała Roberta Gonerę, sprawdzimy jak wyglądało podwórko, po którym Jan Serce jeździł na motorze, dowiemy się gdzie filmowcy postawili kapliczkę, która stała się przedmiotem kultu, poznamy historię człowieka, który chciał zbudować na Grochowie drugie Hollywood.

Spotkanie, prowadzone przez Cezarego Polaka, uświetni minirecital praskiego barda Heńka Małolepszego. 

Początek o godz. 18 w klubokawiarni Kicia Kocia (Al. St. Zjednoczonych 68). Wstęp wolny.

Podczas kolejnych spotkań w ramach „Miasta Grochów” zaprezentujemy m.in. historię grochowskiego przemysłu, dawnych kin i knajp, nazewnictwa ulic, klubów sportowych, budowli sakralnych, kamienic oraz legend miejskich.
Klubokawiarnia Kicia Kocia w związku ze stuleciem organizuje cykl multimedialnych spotkań „Miasto Grochów”. Inauguracyjne odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia o godz. 18. Spotkanie, zatytułowane „Gdzie Bareja szafę z magnetofonem znalazł?”, poświęcone będzie kinowej historii Grochowa. Zaprezentowana zostanie mapa filmów nakręconych w tej okolicy. - Opowiemy o okolicznościach ich powstania oraz anegdotycznych wydarzeniach, które miały miejsce na planie. Pokażemy też fragmenty obrazów, w których zagrał Grochów. Będzie okazać, żeby zobaczyć jak sportretowane przez filmowców miejsca wyglądały kilkadziesiąt lat temu. Wiele z nich zachowało się tylko na taśmie celuloidowej - mówią organizatorzy. Podczas spotkania zobaczymy napad na pocztę oraz bank przy Grochowskiej, dowiemy się gdzie znajduje się słynna szafa prezesa Ochódzkiego, do której Jerzy Turek śpiewał „Łubudubu” w komedii „Miś” Stanisława Barei, przekonamy się jaki skarb ukryto w ogródku działkowym przy Waszyngtona, zobaczymy widok z okna, który miała Karioka, szefowa młodzieżowego gangu w „Stawiam na Tolka Banana”, poznamy szajkę, którą wytropił porucznik Borewicz, obejrzymy pierwsze filmowe zdjęcia Grochowa, poznamy adres głównej bohaterki głośnego dramatu „Cześć Tereska”, zobaczymy gdzie Edyta Olszówka całowała Roberta Gonerę, sprawdzimy jak wyglądało podwórko, po którym Jan Serce jeździł na motorze, dowiemy się gdzie filmowcy postawili kapliczkę, która stała się przedmiotem kultu, poznamy historię człowieka, który chciał zbudować na Grochowie drugie Hollywood. Spotkanie, prowadzone przez Cezarego Polaka, uświetni minirecital praskiego barda Heńka Małolepszego. Początek o godz. 18 w klubokawiarni Kicia Kocia (Al. St. Zjednoczonych 68). Wstęp wolny. Podczas kolejnych spotkań w ramach „Miasta Grochów” zaprezentujemy m.in. historię grochowskiego przemysłu, dawnych kin i knajp, nazewnictwa ulic, klubów sportowych, budowli sakralnych, kamienic oraz legend miejskich. Damian Kujawa
8 kwietnia przypada setna rocznica przyłączenia wielu terenów do Warszawy. Tego dnia niemiecki gubernator, generał Hans Hartwig von Beseler podpisał stosowny dekret. Częścią stolicy zostały: Mokotów, Wola, Targówek, Żoliborz, Ochota i Praga-Południe. Z tej okazji w każdej dzielnicy odbywać się będzie szereg imprez kulturalnych i sportowych. Przygotowaliśmy zestawienie. Kliknij w zdjęcie, aby przejść do galerii.
od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto