Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ogrody na dachach hoteli. Mnóstwo kwiatów ma ocalić warszawskie pszczoły od wyginięcia

Joanna Postrzednik
Joanna Postrzednik
MIODODAJNE OGRODY NA DACHACH HOTELI ACCOR W WARSZAWIE!
MIODODAJNE OGRODY NA DACHACH HOTELI ACCOR W WARSZAWIE! mat. prasowe
Na dachach kilku warszawskich hoteli powstały ogródki, które mają uratować miejskie pszczoły przed wyginięciem. Tysiące miododajnych kwiatów zapewni pożywienie owadom na kilka kolejnych miesięcy. Dalsza część artykułu poniżej.

Ogrody na dachach hoteli

Na dachu hotelu Sofitel Victoria, Novotelu, Mercure Warszawa Centrum i Grand powstały ogródki z miododajnymi roślinami. Przez kilka miesięcy odpowiednie gatunki kwiatów będą zapewniać miejskim pszczołom pożywienie. Dzięki akcji zorganizowanej przez organizację Miss Earth Poland i Grupę Accor, owady będą mogły przetrwać w Warszawie. Według ekspertów już w 2035r. może zginąć ostatnia pszczoła. W Polsce zagrożona wymarciem jest ponad połowa z żyjących u nas 470 gatunków pszczół. - Poprzez takie inicjatywy chcemy zwrócić uwagę na niezwykle istotny problem ginącej populacji pszczół - mówi Olivier Halasa, aktywista, współorganizator akcji.

Wg. ekspertów, od końca lat dziewięćdziesiątych drastycznie zmniejsza się liczba pszczelich rodzin, a na całym świecie pszczelarze obserwują tajemnicze i nagłe przypadki znikania pszczół z uli. Ich rola w ekosystemie jest nie do przecenienia - pszczoły zapylają 70% gatunków roślin, które gwarantują 90% pożywienia.

ZOBACZ ogrody dla pszczół na dachach hoteli

MIODODAJNE OGRODY NA DACHACH HOTELI ACCOR W WARSZAWIE!

Ogrody na dachach hoteli. Mnóstwo kwiatów ma ocalić warszaws...

Gwiazdy walczą o ocalenie pszczół

Akcję poparły gwiazdy, które znane są z zaangażowania w walkę o ochronę przyrody. - Grażyna Wolszczak, Agnieszka Cegielska, Marzena Rogalska, Joanna Racewicz, Gabi Drzewiecka, Julia Kamińska, Joanna Moro, Marek Kaliszuk, Alżbeta Lenska, Janja Lesar, Walerija Żurawlewa, ekolożka Areta Szpura, a także organizatorzy Miss Earth Poland – Francys Barraza Sudnicka i Łukasz Czarnecki oraz Miss Earth Poland 2018, Aleksandra Grysz.” – wymienia Olivier Halasa.

Każdy warszawiak może ocalić pszczoły

Tak naprawdę do akcji może przyłączyć się każdy mieszkaniec Warszawy. Wystarczy wysiać lub zasadzić rośliny miododajne w przydomowym ogródku, na parapecie czy balkonie. - To mały krok, ale w Holandii dzięki takim działaniom i zaangażowaniu firm oraz społeczeństwa, udało się odbudować populację pszczół przez tylko 10 lat.” – tłumaczy Aleksandra Grysz, Miss Earth Poland 2018.

Pszczoły, Warszawa. Miód miejski może być zdrowszy i smaczniejszy, niż ten ze wsi

Miód z Warszawy zdrowszy niż ze wsi? Ule są na dachach biuro...

Miasto także dba o menu dla pszczół

W stolicy o urozmaicone menu dla pszczół dba również Zarząd Zieleni. - Sadzimy kwiaty, dzięki którym owady mają pożywienie i schronienie. Tylko latem ubiegłego roku warszawscy ogrodnicy posadzili niemal 200 tysięcy sztuk ozdobnych roślin, takich jak szałwie, aksamitki, petunie, smagliczki i begonie. Również ponad 10 000 m2 przemieniło się w łąki kwietne, które zdobią dzielnice i są przyjazne pszczołom. Jest też kilka tysięcy nowych drzew. Dbamy o miejską zieleń, która jest naturalnym środowiskiem pszczół - informuje nas Dominika Wiśniewska ze stołecznego ratusza.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto