98 tysięcy osób na Mazowszu wciąż jest pozbawionych prądu. Najgorsza sytuacja jest na wschód od Warszawy - w takich miejscowościach, jak Garwolin czy Mińsk Mazowiecki.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wczoraj aż pół miliona mieszkańców Mazowsza pozbawionych było elektryczności. Usunięto już jednak 80 procent awarii, jakie powstały w wyniku nawałnicy.

Jak zauważyła w rozmowie z IAR rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ivetta Biały, sytuacja w regionie bardzo się zatem poprawiła. Rzeczniczka ma nadzieję, że już dzisiaj większość odbiorców w regionie będzie miała prąd. Jak dodała - przywrócono też komunikację PKP. Dobrą wiadomością jest też fakt, że w wyniku nawałnicy nie odnotowano przypadków zagrożenia zdrowia czy życia ludzi.

W usuwaniu szkód wczesnego ataku zimy energetykom pomaga straż pożarna. Funkcjonariusze przede wszystkim odblokowują i zabezpieczają przewody wysokiego napięcia przygniecione powalonymi konarami z drzew.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!