One obronią Cię przed niebezpieczeństwem. Polskie policjantki. Najlepsze! [Zdjęcia]

Kobiety służą w polskiej policji już od 90 lat. W tym roku mija okrągła rocznica. Przy tej okazji zobaczcie zdjęcia policjantek.

Powołana w 1919 roku Policja Państwowa była początkowo formacją typowo męską. Pierwsze panie zostały przyjęte dopiero w 1925 roku. Dziesięć lat później zorganizowano pierwsze umundurowane oddziały policji kobiecej do spraw nieletnich. Po wojnie kobiety zaczęto zatrudniać od 1963 roku.

W 1925 roku, 6 lat po powołaniu formacji, na pierwszy kurs policji kobiecej zapisało się 30 pań. Według stanu na 1 czerwca 2015 r. liczba policjantów pełniących służbę wyniosła 97564, w tym 14932 kobiety. Ponadto w policji zatrudnionych jest około 18 tys. kobiet – pracowników cywilnych policji.

Najwięcej kobiet:

pełni służbę w:
KWP w Katowicach (garnizon śląski): 3735 policjantek,
KSP (garnizon stołeczny): 3200 policjantek,
KWP we Wrocławiu (garnizon dolnośląski): 3177 policjantek,

jest zatrudnionych w:
KWP w Katowicach (garnizon śląski): 1603 pracownice policji,
KWP we Wrocławiu (garnizon dolnośląski): 1439 pracownic policji;
KSP (garnizon stołeczny): 1337 pracownic policji.

Wideo

zal/mat. prasowe

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

07.10.2015, 22:53

Raz wchodziłem A Panią od ch... wie czego i jak zawsze brałem ciosy na klatę jako pierwszy.... resztę dopowiedzcie sobie sami... walić je pseudo zawodniczki co przed komenda lania obcas.....

11.08.2015, 11:20

Ja bym chciał żeby w Koszalinie było więcej kobiet w Policji, komendantem miejskim tez chciałbym żeby była kobieta , i to ze stopniem Generała, na komisariatach widziałbym je na stanowiskach kierowniczych. Taka sobie koszalińska ,,Seksmisja,, .

10.08.2015, 10:36

Dość już kobiet w policji! Chyba że będą same tworzyć patrole tak, aby faceci nie musieli zapier za nie i za siebie.

09.08.2015, 09:16

Wogóle one nie sa potrzebne....

07.08.2015, 01:31

90 lat sluzby kobiet w policji = 90 lat wywalania pieniędzy w błoto na wakaty, taka prawda

06.08.2015, 19:12

Jak Panie policjantki Cię obronią dowiesz się najlepiej z kompromitujących filmików których trochę w sieci jest. Prawda jest taka że w imię parytetów babska zajmują dobrze płatne stanowiska w Komendach tylko dlatego że sikają na siedząco i ładnie wyglądają w mundurach wyjściowych. W większości przypadków baby w policji są przyczyną wszelkiego zła. Najwyżej dziesięć na sto policjantek jest przydatnych do służby, reszta jest tam potrzebna jak senat RP. Niech się obrażają ile chcą ale potwierdzam to co twierdzi większość a mam podstawę bo byłem przełożonym funkcjonariuszek przez kilkanaście lat. Wyrazy szacunku dla tych dziesięciu procent które sprawdzają się w formacji.

06.08.2015, 10:32

No i t jest sedno sprawy. Niech sobie pracują, ale tak samo jak mężczyzna. Problemem jest to, że jak mężczyzna chce po 10 latach w patrolu awansować, to nie ma gdzie, ponieważ wyższe stanowiska zajmują panienki, które nie umieją, nie potrafią, nie mogą, nie dają rady, nie mają siły itd. wykonywać obowiązków na ulicy. Coś z życia. Przychodzi lala do OPI i doprowadza do mordobicia, ponieważ spotyka się po pracy (przemiennie) z trzema kolegami. Oni są nadal, i będą być może do "usranej śmierci" na 3 grupie, a ona, dla świętego spokoju została przeniesiona do kryminalnych na 5 grupę. Z patrolu da się więc awansować...

06.08.2015, 07:59

Jestem policjantem z długoletnim stażem. 28 lat. Ja mam przykre doświadczenia z kobietami w Policji. Na przeszukanie nie pojedzie (nawet w prowadzonej przez siebie sprawie) bo jest kobietą, skomplikowanej sprawy nie poprowadzi bo jest kobietą, w weekend czy w święta do pracy nie przyjdzie bo przecież jest kobietą i ma rodzinę, a gdy wolnego nie dostanie to idzie na zwolnienie lekarskie. Taki jest pożytek z kobiet w Policji.

05.08.2015, 13:39

Dac maks trzecie grupy i niech z buta laza przez 10 lat na ulicy

04.08.2015, 22:19

Tytuł tego artykułu powinien być brany z przymrużeniem oka. Jak one mają nas obronić, w czym są te policjantki najlepsze. Czy same panie dałyby radę upilnować porządku w jakimś mieście. Kobiety w Policji to jest nieporozumienie tak samo jak pan przedszkolanka

04.08.2015, 21:09

Szkoda gadać...

04.08.2015, 20:38

.....a ja spotkałem w swoim życiu służbowym trzy, i wszystkie się nadały....hmmmmm bajka :):):):)

04.08.2015, 19:28

Rozumiem kobieta Policjant z OPI, GSR, ale pani komisarz po 5 latach słuzby to plecak murowany

04.08.2015, 17:52

a jak to bedzie na jakiejś uroczystości jak większy generał krzyknie do mniejszych jenerałów szable do pochwy jak zareaguje jeneralica z opola /hm

04.08.2015, 17:50

widziałem kilka razy policjantki w akcji broń Boże aby taka mnie broniła gdyby nie facet policjant to wtarliby je w asfalt , nigdy w życiu w patrol z babom

04.08.2015, 16:49

Ale już nikt nie napisze że jak zajdzie w ciążę to wysla ja do innego wydziału a policjant który po nastu latach chce zejść z ulicy to nie może bo taka gwiazdeczka blokuje etat i siedzi za biurkiem a facet zap... na ulicy i uzeraz się z dziadostwem bez możliwości awansu i innych dodatków

04.08.2015, 16:13

policjant z kobietą na służbie musi zadbać o swoje bezpieczeństwo i o bezpieczeństwo tej policjantki{poza niektórymi wyjątkami}

04.08.2015, 15:41

Co za propaganda!!!!!

04.08.2015, 15:33

Nie wiem ja przepracowałem w Policji 31 lat,a kobiety pracują po 90 lat

04.08.2015, 15:13

Pani policjant najlepsza.... może i w papierkach. Z autopsji wiem, iż na domówce Pani policjant nic nie zrobi bo się boi albo nie wie co ma zrobić. Nikt nie chce mieć w patrolu kobiety. Jest to zagrożenie dla mnie i dla niej. Jeśli ktoś myśli inaczej to albo nie miał nigdy z kobietą służby albo miał służbę z brunhildą :) Niech się panie nie obrażają ale taka jest prawda, że do patrolówki się nie nadajecie.

04.08.2015, 13:44

Miejsce kobiety jest przy garach a nie w męskim zawodzie. Nieudoloność kobiet w Policji to całkowita katastrofa ale wszyscy udają że jest fajnie.

04.08.2015, 13:38

W życiu służbowym (28 lat) spotkałem może 5 z którymi usiadłbym "na radiowóz".
Tyle w temacie. A Piotrowskie Kopacze i inne Doroszkiewicze i Bukowieckie to aberracja zwykła.

04.08.2015, 13:02

Rzygać mi się chce na temat tych artykułów o babach w policji, ile to bab robi w policji, czego on nie wniosły, co nie zrobiły, jakie bohaterki , itp, itd. , do tego ta pani jenerał. ŻENUA.