Nauka bliżej Wisły Centrum Nauki "Kopernik" zaprasza wszystkich warszawiaków nad rzekę w najbliższy weekend. W ciekawy i dowcipny sposób odkryjemy tajniki naukowego świata Miłośnicy eksperymentów powinni się wybrać ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Nauka bliżej Wisły Centrum Nauki "Kopernik" zaprasza wszystkich warszawiaków nad rzekę w najbliższy weekend. W ciekawy i dowcipny sposób odkryjemy tajniki naukowego świata

Miłośnicy eksperymentów powinni się wybrać nad Wisłę. Centrum Nauki "Kopernik" organizuje tam pokazy pod hasłem "Zaskakujące doświadczenia". Spotkania odbywają się w każdy weekend sierpnia o godz. 19 w pawilonie obok barki "transFORM" przy pomniku Syreny.

W najbliższą sobotę będzie się można dowiedzieć m.in., jak stworzyć orkiestrę bez użycia profesjonalnych instrumentów, co można zrobić z butelek PET oraz co ma wspólnego konstrukcja strzelby ze sklepem warzywniczym. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto przyjść punktualnie.

- Będą to dowcipne i zaskakujące, a przy tym dość proste doświadczenia, w których świetnie nam znane przedmioty codziennego użytku znajdują nietypowe zastosowanie - tłumaczy Aneta Prymaka z działu informacji i marketingu CNK. - Większość z tych doświadczeń można powtórzyć potem w domu - dodaje. Dodatkowa atrakcja dla publiczności to udział w przeprowadzaniu doświadczeń.

W czasie pokazu przekonamy jak groźną broń można wykonać przy użyciu materiałów, które z pozoru wydają się nam bezpieczne.

- Nie wyjawię więcej informacji, by nie zdradzać niespodzianek, bo spaliłabym przecież całą zabawę - zachęca Aneta Prymaka.

Więcej informacji o imprezach organizowanych przez Centrum Nauki "Kopernik" można znaleźć na stronie www.kopernik.org.pl

Budowa Centrum Nauki "Kopernik" trwa od ponad roku. Budynek stanie nad tunelem Wisłostrady, u zbiegu Wybrzeża Kościuszkowskiego i ul. Zajęczej. Prace są już zaawansowane. Na parterze trwa zbrojenie ścian i słupów. W galerii plenerowej wykonano fundamenty oraz elementy pionowe. W planetarium zakończono budowę izolacji podziemia i płytę fundamentową. Na budowie pracuje ponad 250 osób, a liczba ta podwoi się, kiedy nadejdzie czas na wykończenia. Centrum pomieści wystawy stałe i czasowe, laboratoria i pracownie, centrum konferencyjne oraz restauracje i kawiarnie. Na dachu znajdzie się ogród, a nocą budynek będzie podświetlany. Oddanie CNK zaplanowano na koniec 2010 roku.

Zanim to nastąpi, obok pokazów organizowanych przez centrum będzie można odwiedzić także inne imprezy nad Wisłą. W ramach Festiwalu "Przemiany" jego organizatorzy proponują warszawiakom np. grę miejską "Wisła na linii", która startuje w piątek o godz. 16 spod mostu Poniatowskiego.

Sobotnie popołudnie również zapowiada się ciekawie. O godzinie 12.40 z przystani na wysokości Zamku Królewskiego wypłynie statek "Wars". W czasie wycieczki pod hasłem "Warszawa da się lubić" na pokładzie usłyszymy folkowe koncerty. Natomiast w niedzielę o godz. 18 na barce "Herbatnik" odbędą się warsztaty bębniarskie pt. "Rytm rzeki".

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!