Wernisaż Koniec lata zwiastuje kres imprez kulturalnych w tak szerokim wyborze. Dlatego warto wykorzystać letnią ofertę. Dziś rusza ostatnia wystawa w Centralnym Basenie Artystycznym.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Centralny Basen Artystyczny i stowarzyszenie Hokuspokus kończą letni cykl "Basen Summer" równie ciekawie, jak go rozpoczęli. Cykl imprez wystartował wystawą zdjęć z europejskimi metropoliami w tle, a kończy się wernisażem "Ratuj się kto może". Tematyka wystawy jest typowo letnia. Jej motyw przewodni to las. Wszystkie zaprezentowane dzieła są kombinacją skojarzeń z tym właśnie słowem. Swobodna, nieograniczona interpretacja zaowocowała ciekawymi, wręcz zadziwiającymi przedstawieniami, które organizatorzy przedsięwzięcia postanowili połączyć.

Tak powstała wystawa "Ratuj się kto może", na którą zebrały się prace trzech artystów. Wiorika Zagórowska i Małgorzata Żurada specjalizują się w malarstwie oraz rysunku. Natomiast Krzysztof Kudelski to twórca wielu instalacji wideo. Połączenie prac tych twórców dało ciekawe efekty. Powstała wystawa łącząca malarstwo, grafikę, obiekty i instalacje wideo. Choć dzieła łączy wspólna tematyka, to widać ogromny kontrast i różnice nie tylko pomiędzy dziełami, ale odbijającymi się w nich osobowościami twórców.

Wernisaż uświetni o godz. 21 występ zespołu Siupa. O godz. 21 zabrzmią dźwięki typowe dla charakterystycznej warszawskiej grupy. Elektronika połączona z wieloma instrumentami oraz świetne teksty to kwintesencja jej twórczości.

Wernisaż rozpocznie się dziś o godz. 19. Wystawa w galerii Centralnego Basenu Artystycznego potrwa do 20 września. Wstęp jest bezpłatny.

Warto skorzystać z ostatniej propozycji "Basen Summer", tym bardziej że jesień nie rozpieści nas imprezami kulturalnymi. W porównaniu z latem wrzesień naprawdę zapowiada się jałowo.

Centralny Basen Artystyczny, ul. Konopnickiej 6.Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!