Amerykańscy naukowcy dowiedli ongiś, że najlepszym sposobem na wspomaganie aktywnej pracy mózgu podczas nauki jest słuchanie muzyki Mozarta. A co jest najlepsze, by uczcić koniec wakacji? Muzyka naszych czołowych ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Amerykańscy naukowcy dowiedli ongiś, że najlepszym sposobem na wspomaganie aktywnej pracy mózgu podczas nauki jest słuchanie muzyki Mozarta. A co jest najlepsze, by uczcić koniec wakacji? Muzyka naszych czołowych wokalistek.

W nadchodzącym tygodniu wystąpią w stolicy trzy powabne, śpiewające panie. W piątek materiał ze swego długo oczekiwanego solowego debiutu zaprezentuje Mika Urbaniak, we wtorek czadu da Ewelina Flinta, połączywszy siły z rockmanami z grupy Vino, w czwartek zaśpiewa pierwsza dama rodzimej alternatywy Kasia Nosowska.

Każda jest inna, każda ma swoje kaprysy i dziwactwa, ale też każda wyróżnia się z tłumu rodzimych pieśniarek. Mika Urbaniak to dziecko wielkiego świata. Wychowana wśród nowojorskiej bohemy córka Michała Urbaniaka i Urszuli Dudziak w swojej muzyce łączy to, czym nasiąkła, dorastając: neosoulowe wibracje, hiphopowe bity i wyrafinowane popowe smaczki. Po latach użyczania swego talentu kolegom po fachu (z Andrzejem Smolikiem na czele) wreszcie postanowiła rozpocząć działalność na własny rachunek. Efekt: album "Closer", który będzie promować podczas koncertu na Skwerze.

Co innego Flinta. Zakochana w klasycznym rocku, obdarzona potężnym głosem, ale rozdarta między muzycznymi fascynacjami a wymogami popowego rynku. Polska poznała ją podczas pierwszej edycji "Idola", potem ochoczo kupiła jej pierwszą płytę "Przeznaczenie" (2004), a potem - zapomniała. Do zeszłego roku, gdy Ewelina z Łukaszem Zagrobelnym nagrała hit "Nie kłam, że kochasz mnie". W HRC wystąpi ze specjalnym programem "Tribute to Woodstock". Możemy więc spodziewać się soczystej mieszanki dawnych rockowych szlagierów, z kawałkami Janis Joplin na czele.

Wreszcie Nosowska. Idolka punkowców, grunge'owców, ale też miłośników poezji śpiewanej. Z Heyem podbiła rynek rockowy, a ambitna działalność solowa przynosi jej uznanie krytyków, ale też sukcesy kasowe. Warto wiedzieć, że ostatnia płyta, będąca hołdem dla Agnieszki Osieckiej, to jeden z najlepiej sprzedających się krążków ostatnich lat. W CSW artystka wystąpi z towarzyszeniem zespołu UniSexBluesBand i zagra utwory ze wszystkich etapów swej kariery.
Mika Urbaniak
21.08, Skwer Hoovera
ul. Krakowskie Przedmieście 60a
godz. 20. Wstęp wolny

Vino & Ewelina Flinta
25.08, Hard Rock Cafe
ul. Złota 59
godz. 21.30. Wstęp wolny

Nosowska
27.08, CSW
ul. Jazdów 2
godz. 20. Bilety: 35-40 zł

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!