„Papierowa Łódeczka” to pływająca rzeźba - projekt artysty Marka Sułka oraz Fundacji żART. Rzeźba jest realizowana w ramach kampanii „Wisła Warszawa – Ciesz się rzeką!”, która stanowi część projektu „Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy Pedałuj i płyń – etap I”.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wyglądająca jak papierowa, złożona z gazety, łódeczka „zakotwiczyła” w niedaleko plaży Krynicznej na Saskiej Kępie.

Kształt łódeczki, gazetowe nadruki, oraz dystans z jakiego wypoczywający na plaży mogą ją oglądać, sprawia że rzeźba do złudzenia przypomina papierową zabawkę. W rzeczywistości jednak to spory, warzący ponad 200 kg pływający obiekt, którego wymiary zbliżone będą do prawdziwej żaglówki (ok. 5 m dłg.). Motyw papierowej łódeczki ma symbolizować połączenie sztuki z zabawą i rekreacją.

Czytaj także: Kajaki, Warszawa: Gdzie wypożyczyć kajak, łódkę, rower wodny?

- „Papierowa Łódeczka” stawia akcent na wyjątkowy pejzaż i unikatowy charakter tej przestrzeni. Skieruje oczy spacerowiczów w stronę rzeki, zaciekawi i rozbawi. Promuje plaże Wisły jako miejsce wolne od nadmiernych zakazów, otwarte na nowe pomysły i inicjatywy, obszar naturalnej ekspresji mieszkańców - mówi Róża Zabojszcz z fundacji żART.

Rzeźba, posiada specjalne okienko, przez które np. podpływający kajakarze, będą mogli wrzucać wiadomości w butelkach. - Zgromadzone w ten sposób teksty, zostaną opublikowane na naszym profilu na FB, a najciekawsze wiadomości zostaną nagrodzone karnetami do wypożyczalni kajaków - dodaje Zabojszcz.

Ważnym elementem całego przedsięwzięcia jest założenie, że w kolejnych latach na Wiśle mogą pojawiać się inne tajemnicze obiekty pływające np. wynurzająca się żółta łódź podwodna, gigantyczna głowa nurka w goglach i masce tlenowej, wieloryb lub dryfująca tropikalna wysepka. Oficjalny termin wodowania podamy już wkrótce.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!