Ogromny smok w centrum miasta wcale nie uciekł z zoo, a szachy z ludzi to nie sen szaleńca. W najbliższą niedzielę przez stolicę przejdzie kolorowa parada. Jej główną atrakcją mają być eksponaty z Chin, Brazylii i Afryki. Organizatorzy chcą, by korowód stał się wizytówką Warszawy, tak jak karnawał jest symbolem Rio de Janeiro, a Londynu pochód w Nothing Hill.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Trzon parady stanowić będą zawodowi tancerze z całego świata: Kaukazu, Wietnamu, Brazylii, Polski, krajów afrykańskich, Ukrainy i Izraela. Jednak do kolorowego pochodu przyłączyć może się każdy, kto przygotuje sobie wystarczająco oryginalny strój. - Zostaną wybrani królowa i król pochodu, myślę, że to dla wszystkich będzie spora odmiana - zachęca Emilia Skiba z Fundacji "Inna Przestrzeń", która organizuje paradę.

Korowód wyruszy z pl. Bankowego około godz. 13. Uczestnicy przejdą ulicami Marszałkowską, Królewską na Krakowskie Przedmieście. Tam rozpocznie się zabawa w przygotowanym na tę okazję miasteczku namiotowym.

- Warszawiacy raczej nie są przygotowani na bawienie się w przestrzeni publicznej, wolą demonstrować. Stąd ogromne problemy przy załatwianiu pozwoleń na zajęcie pasa jezdni - przekonuje Skiba. Z powodu odmowy urzędników scena, która pierwotnie miała stanąć przy ul. Królewskiej, zostanie przesunięta bliżej ul. Traugutta.

Jedną z największych atrakcji parady będzie ogromny, 20-metrowy smok sprowadzony na tę okazję z Chin. Do trzymania tej konstrukcji z metalu i papieru potrzebnych jest aż dziesięciu rosłych mężczyzn, którzy i tak muszą mieć zmienników.

Organizatorzy z Chin zaimportowali też drugi pomysł, który zrobi furorę podczas imprezy. W okolicach pomnika Kopernika powstanie ogromna plansza do gry w szachy. Pionkami będą uczestnicy parady.

- Zagrają dwaj instruktorzy szachowi - zdradza Skiba. Przy Koperniku odbędą się też otwarte warsztaty taneczne dla warszawiaków, nauka języków reprezentowanych na paradzie, wystawy plastyczne, degustacje etnicznych specjałów kulinarnych i stoiska, przy których będzie można zrobić tatuaż z henny.
Z myślą o najmłodszych przygotowana zostanie także strefa zabaw dla dzieci.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!