Wielka Parada Smerfów przeszła ulicami Warszawy

Wielka Parada Smerfów przeszła ulicami Warszawy (© Jarosław Kubak )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Barwna i widowiskowa parada Smerfów przeszła ulicami Warszawy.

Dokładnie o godzinie 12.00 ze skweru Twardowskiego (skrzyżowanie Krakowskiego Przedmieścia z ul. Królewską) ruszyła parada Smerfów.

Pod przewodnictwem tancerzy i specjalnej platformy, na której znajdowały się postaci z bajki, pochód ruszył w stronę Placu Zamkowego. Nie zabrakło tez nauki ich specjalnego tańca. W otoczeniu sympatycznych, niebieskich stworzeń każdy z uczestników mógł poczuć się jak w prawdziwej bajce.

Rodzinna atmosfera


Nad paradą górowały trzy ogromne dmuchane balony: postacie Papy Smerfa, Smerfetki i Smerfusia. Każdy mógł zrobić sobie zdjęcia z niebieskimi bohaterami stworzonymi przez belgijskiego rysownika Pierre Culliforda „Peso”. Impreza adresowana była zarówno do najmłodszych, jak i starszych, którzy wychowali się na przygodach Smerfów.

Parada Smerfów odbyła się pod patronatem portalu MM Moje Miasto Warszawa i związana jest z zaplanowaną na 19 sierpnia premierą pełnometrażowego filmu „Smerfy”. Podobna impreza odbył się już w Nowym Jorku, Chicago i Madrycie.

Nie tylko w Warszawie...


Oprócz Warszawy, zawita także do Krakowa (31 lipca), Łodzi (3 sierpnia), Katowic (5 sierpnia), Wrocławia (6 sierpnia), Poznania (7 sierpnia) i Trójmiasta (14-15 sierpnia).

Smerfy nie po raz pierwszy będą gościć w Warszawie. 15 czerwca, w rocznicę urodzin twórcy niebieskich postaci, odbył się Światowy Dzień Smerfów oraz udana próba bicia rekordu Guinnessa w największym zgromadzeniu ludzi przebranych za Smerfy.

Zobacz: Smerfy przed Pałacem Kultury. Organizator: rekord pobity! [zdjęcia]

Z kolei w 2008 roku warszawiacy zostali zaproszeni do malowania figurek Smerfów.

Komentarze (18)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

@ciech007. to jakiś za częsty pech, sprawdź może coś tkwi w oponie, może dziurawa jest i wysysa dętkę, a może któryś nypel kaleczy

Awokad0s

tam wyzej nie dopisalem adresu .... ... wiec dodaje go nizej :))

http://www.mmwarszawa.pl/blog/entry/274522/Dok%C5%82adnie+w+po%C5%82udnie+Smerfy+ruszy%C5%82y+ulic%C4%85+Kr%C3%B3lewsk%C4%85..html

@Sebastian. a Tobie to tylko jedno w głowie :)
a ja w ramach złej pogody dzisiaj zwiedzałem filtry.

Dorota (gość)

Smerfy. Nie macie czego żałowć...to była jedna wielka porażka...Parada?Smrada...

a mnie dzisiejsza aura zachęciła do rowerowania,. zrobiłem 90 km, przemokłem jak foka, zmarzłem i wymazałem się błotem, ale było fajowo, jutro też roweruję