32 zabytkowe autobusy w paradzie przez Warszawę, specjalne linie „muzealne” - osiem autobusowych i jedna tramwajowa, wydłużone godziny kursowania wybranych linii komunikacji miejskiej - to tylko niewielka część atrakcji komunikacyjnych przygotowanych w ramach XII Warszawskiej Nocy Muzeów.
Zlot zabytkowych autobusów rozpocznie się o godzinie 11. na pl. Defilad. W wydarzeniu wezmą udział pojazdy z całej Polski.
Parada zabytkowych autobusów [TRASA]
Autobusy o 12:30 ruszą w paradę, która zakończy się przy zajezdni tramwajowej "Praga" przy ul. Kawęczyńskiej 16, gdzie o godz. 12:00 rozpocznie się dzień otwarty z okazji jej 90-lecia. Wystawa potrwa do godz. 16:00. Wtedy też tramwaje pojadą w paradzie na zajezdnię "Mokotów".
Trasa parady zabytkowych autobusów:
PL. Defilad - Marszałkowska - plac Konstytucji - Waryńskiego - al. Armii Ludowej - Czerniakowska - al. Becka - most Siekierkowski - Wał Miedzeszyński - Wybrzeże Szczecińskie - Siwca - Sokola - Zamoyskiego - Jagiellońska - Okrzei - Ząbkowska - Radzymińska - Folwarczna - Kawęczyńska
Czytaj także: Noc Muzeów 2015 w Warszawie [PROGRAM, ADRESY]
W tym roku w Noc Muzeów czynnych będzie ponad 230 placówek
Od godz. 18:30 rozpocznie się kursowanie specjalnych linii autobusowych A, B, D, E, F, G, J i K. Zabytkowe autobusy tradycyjnie pojadą na linii A na trasie krótszej niż zwykle: pl. Defilad - Al. Jerozolimskie - Towarowa - Okopowa - Anielewicza - Andersa - Marszałkowska - pl. Defilad i dowiozą pasażerów do Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich. Autobusy młodsze od ogórków zasilą zaś linię K, jeżdżącą z pl. Defilad przez Powiśle na Mariensztat.
Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?