Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Park Skaryszewski najpiękniejszy w Polsce!

PiYears
PiYears
Laureatem IV edycji konkursu na Najpiękniejszy Park w Polsce 2009 został Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie.

Drugie miejsce zdobył Park w Ostromecku, a trzecie przypadło Parkowi im. Karola Dittricha w Żyrardowie. We wcześniejszych edycjach główny tytuł został przyznany dla Parku w Żywcu (2006 r.), Parku Źródliska I w Łodzi (2007) oraz do Park Miejskiego w Zamościu (2008).

W bieżącym roku jury obradowało w składzie:

- Wojciech Jasiński - "Briggs & Stratton" - Dyr. ds. Rozwoju na Europę Środkowo-Wschodnią Briggs & Stratton,

- Paweł Konefał - przedstawiciel Agencji Reklamowej PeMaPe,

- Tomasz Terteka - Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Żywiec

- Grażyna Retelewska - Ogrodnik Miasta Łodzi

- Inga Nowakowska - Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urząd Miasta Łodzi

- oraz Jolanta Zdanowska - redaktor naczelna miesięczników "Ogrody" i "Kwietnik"

Dzięki temu konkursowi wygrywający park oprócz nagród (5 000 zł, kosiarka spalinowa z silnikiem Briggs & Stratton oraz certyfikat) może liczyć na:

• promocję Parku w określonym zakresie i czasie, możliwość nawiązania kontaktów w zakresie działań reklamowych i PR ze zwycięzcami analogicznych konkursów we Francji, Szwecji, Włochach i Wielkiej Brytanii,
• honorową obecność na stronie www.schoenste-parks.de,
• specjalne odznaczenie dla parku, który zajął pierwsze miejsce,
• możliwość posługiwania się logo i nazwą konkursu (zarówno logo, jak nazwa są chronione zgodnie z prawem o znakach towarowych)

Park Skaryszewski to największy zabytkowy park prawobrzeżnej Warszawy, zajmuje teren o powierzchni ponad 55 hektarów, zlokalizowany jest pomiędzy Al. Zieleniecką, ul. Międzynarodową, Al. Jerzego Waszyngtona, i jeziorem Kamionkowskim. Park powstał w latach 1905 - 1922 wg projektu i pod kierownictwem wybitnego planisty i ogrodnika Warszawy Franciszka Szaniora. Swoją nazwę wziął od podmokłych łąk wsi Skaryszew na których powstał.

Park ma charakter krajobrazowy, naturalistyczny w którym w sposób niezwykle malowniczy połączono ukształtowanie terenu, liczne zbiorniki wodne z symetrycznym układem dróg, których skrzyżowania obsadzono przez grupy drzew i krzewów. Pomiędzy tymi grupami znajdują się rozległe tereny trawiaste, których precyzyjne przestrzenne ukształtowanie maskuje przecinające je drogi, dając obserwatorowi wrażenie ciągłości. Granice parku obsadzone zostały zwartą szatą roślinną stanowiącą swoistego rodzaju ekran oddzielający go od miasta. W parkowy krajobraz wkomponowano przedwojenne rzeźby, pomniki oraz pamiątkowe głazy nawiązujące do historii niepodległości naszego kraju jak i historii Warszawy.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto