Jeszcze w tym roku ruszy budowa buspasa w Alejach Jerozolimskich - informuje rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Igor Krajnow. Pierwszy krok już zrobiono. ZTM podpisał właśnie umowę z firmą Wegarten, która zaprojektuje specjalny pas wydzielony tylko dla autobusów.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jak zapewniają urzędnicy, projekt ma być gotowy do połowy listopada. Wtedy zostanie przedstawiony do zatwierdzenia Miejskiemu Inspektorowi Ruchu. Następnie trafi do Zarządu Transportu Miejskiego. Wtedy też ruszą prace związane z realizacją inwestycji.

Pas dla autobusów zostanie wytyczony w obu kierunkach od pl. Zawiszy do ronda de Gaulle'a. ZTM zapewnia, że dzięki temu w tym rejonie miejskie autobusy nie będą stały w korkach. - Dzięki wytyczeniu buspasa autobusy w godzinach szczytu będą mogły ten odcinek pokonywać nawet o około czternaście minut szybciej niż do tej pory - zapewnia Igor Krajnow.

Firma Wegarten od 2005 roku wykonuje projekty organizacji ruchu w Warszawie. Na swoim koncie ma wiele inwestycji drogowych, które na co dzień ułatwiają warszawiakom poruszanie się po mieście.

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!