Niektórym Warszawa kojarzy się z korkami i tłumem ludzi w komunikacji miejskiej. Inni zapamiętają stolicę, jako ciągle rozwijające się miasto, które daje wiele możliwości. Wybitny holenderski znawca perfum, dyrektor artystyczny ekskluzywnej marki, zapamiętał Warszawę nieco inaczej i stworzył perfumy pachnące tym miastem.

- Pierwsze moje skojarzenie z Warszawą to była piosenka, o tym samym tytule, Davida Bowiego. Jest ona piękna i mroczna, tajemnicza... tak kojarzyła mi się stolica Polski - powiedział Jan Ewuod Vos, pomysłodawca i współtwórca perfum "Warszawa". - Dzięki wieloletniej przyjaźni z rodziną Missala, poznawałem stolicę Polski. Oni pokazywali mi różne miejsca, co wpływało na kształt mojej wizji o tym mieście. Uważam Polaków za bardzo silny naród - dodał.

Vos podkreślił, że Nowy Jork, Tokio czy Londyn często występują na markach znanych kosmetyków, dlaczego więc Warszawa nie mogłaby się doczekać swojego własnego zapachu? Inspiracją do stworzenia tych perfum były stołeczne ulice a także brzmienie tego słowa oraz jego konstrukcja, która artyście szczególnie przypadła do gustu.Artysta stworzył specjalne wideo, na którym zawarł "w pigułce" swoje skojarzenia z naszym miastem. Na filmie widzimy plac Piłsudskiego, kobiety, warszawską starówkę a w tle słychać muzykę Fryderyka Chopina. - Wielką inspiracją była dla mnie osoba Stanisławy Missali, która jest kobietą elegancją a zarazem bardzo ciepłą i rodzinną. Poza tym moją uwagę zwróciły kobiety w futrach, które chodzą po mieście z wysoko podniesionymi głowami. Ten zapach ma być też połączeniem starych czasów z nowoczesnością - dodał Vos.

Całość zamyka się w luksusowym pudełku, wyściółkę stanowi zielony błyszczący materiał, który ma nawiązywać do eleganckich dachów Starego Miasta. Flakon perfum jest czarny i długi, posiada złotą nakrętkę i elegancki napis oraz logo, zawarte na subtelnym, szarym, lekko-połyskującym tle.

Perfumy będą dostępne w sprzedaży wyłącznie w warszawskich perfumeriach Quality przez rok. Dostępne w rozmiarze 60 ml.. Ich cena to około 700-1200 zł. Za rok, flakonik będzie można nabyć w 30 innych krajach. Na oficjalnej premierze zapachu pojawiły się także gwiazdy, wśród nich - Karol Strasburger i Anna Popek.

Czytaj także

    Komentarze (2)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!