Pianina miejskie, Warszawa. Na stołecznych ulicach pojawiły się niecodzinnie wyglądające instrumenty. O co właściwie chodzi?

Pianina miejskie, Warszawa. Instrumenty opanowały ulicePianina zostały zaprojektowane przez grupę streetartowych artystów, którzy dołączyli do projektu #ZaGrolschKultury. Obecność instrumentów nie tylko przełamuje rutynę, ale także uwalnia pokłady kreatywności mieszkańców stolicy.

Pianina są elementem akcji marki Grolsch. Ich widok na ulicy jest niecodzienny - dzięki temu przykuwają uwagę przechodniów, którzy mogą obudzić drzemiące w sobie pokłady kreatywności. Wystarczy znaleźć jedno z nich, usiąść i...zagrać.

Czytaj też: Fu Manchu w Warszawie: zdjęcia z koncertu w Proximie [GALERIA]

- Najważniejsze dla nas są reakcje przechodniów. Ludzie zatrzymują się, grają, robią zdjęcia. Sam byłem świadkiem dwóch spontanicznych jam sessions. I to był właśnie nasz cel. Chcemy walczyć ze sztampą oraz uwalniać pokłady kreatywności, które tkwią w każdym z nas – mówi Błażej Grzechnik, członek zespołu Grolscha.

Instrumenty nie tylko angażują mieszkańców i wyrywają ich z codzienności, ale również sprawiają, że przestrzeń miejska staje się bardziej kolorowa i przyjazna. Każdy instrument to unikatowe dzieło sztuki stworzone przez znanych artystów. Za ożywczy wygląd pianin odpowiadają m.in. fotograf i designer Justyna Buba Purzycka oraz Wiur i Foxy, autorzy kilku charakterystycznych murali w Gdyni. Do realizacji projektu dołączyli również twórcy popularnych blogów Dziewczyny nie płaczą i Kultura Podwórka.

Czytaj też: Włoskie produkty w Warszawie kupisz na Placu Konstytucji

Wraz ze startem akcji w ramach projektu #ZaGrolschKultury ruszył konkurs, w którym do zdobycia są piwa Grolsch oraz 4000 złotych. Zasady są proste: wystarczy znaleźć jedno z pianin, zrobić zdjęcie lub nakręcić film i wrzucić go do Internetu oznaczając #ZaGrolschKultury. Liczy się niekonwencjonalna kreacja, dla której Miejskie Pianina będą inspiracją. Konkurs trwa do 17 października. Szczegóły dostępne są TUTAJ.

Pianina można znaleźć m.in. przy Placu Konstytucji, Skwerze Hoovera czy ulicy Wilczej. Będą stać na warszawskich ulicach przez najbliższe dwa tygodnie. Poniżej prezentujemy pełną listę lokalizacji:
1 Skwer H.C. Hoovera (przy lokalu Skwer)
2 ul. Poznańska 21 (przy lokalu Kraken Rum Bar)
3 Pl. Zbawiciela (przy lokalu Plan B.)
4 ul. 11 Listopada 22 (przy lokalu Hydrozagadka i Chmury)
5 ul. Dąbrowskiego 38 (przy lokalu Śniadaniownia)
6 Skwer Broniewskiego (przy lokalu Warburger)
7 ul. Wilcza 58 A (przy lokalu Znajomi Znajomych)
8 ul. Bielańska 1 (w lokalu Resort)
9 ul. Nowogrodzka 27 (przy lokalu Parking)
10 al. Niepodległości 162 (przy wejściu do SGH)
11 Pl. Politechniki (przy wejścia do parku M.Trzcińskiego)
12 Pl. Wilsona (przy Parku Żeromskiego - przystanek)
13 skrzyżowanie ul. Anielewicza i Andersa
14 skrzyżowanie ul. Widok i Marszałkowskiej (Pod Rotundą)
15 ul. Leona Kruczkowskiego (arkady pod mostem Poniatowskiego przy wejściu do parku)

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Rozrywka

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!